Do Trnavy smeruje stredopoliar, ktorý už na Slovensku hrával

Aldo Baez na archívnej snímke z januára 2014, keď ešte hrával za Trenčín s Karolom Mondekom.
Zdroj: TASR

Baez, ktorý prišiel do Trnavy zo Slavie Praha, absolvoval v utorok s novým tímom prvý tréning.

Futbalový klub Spartak Trnava sa pred štartom nastavajúceho fortunaligového ročníka výrazne posilnil. Post defenzívneho stredopoliara vystužil Aldo Baez, ktorý v minulosti výrazne pomohol AS Trenčín na jeho vzostupe. So Spartakom podpísal argentínsky futbalista ročný kontrakt s následnou opciou.

Baez, ktorý prišiel do Trnavy zo Slavie Praha, absolvoval v utorok s novým tímom prvý tréning. V prípade, že sa vedeniu "bílych andelov" podarí dotiahnuť všetky administratívne záležitosti, čerstvá posila bude trénerovi Jurajovi Jarábekovi k dispozícii už na štvrtkový prvý duel 2. predkola Európskej ligy proti Linfield FC na štadióne v Zlatých Moravciach.

V Trnave bude nosiť dres s číslom 4

"Aldo je výborný futbalista, veríme, že ešte viac pozdvihne úroveň našej stredovej formácie. Urobíme maximum, aby sme ho stihli zaregistrovať čo najskôr a mohli sme s ním rátať už pre druhé predkolo Európskej ligy," cituje web spartak.sk slová generálneho manažéra Viktora Blažeka.

Aldo Baez prišiel na Slovensko v roku 2008, odkedy obliekal dres AS Trenčín. Vlani v júli sa však tím slovenského šampióna rozhodol opustiť a zamieril do Slavie Praha. Po roku sa vrátil späť na Slovensko a v Trnave bude nosiť dres s číslom 4.

"Teším sa z príchodu do Trnavy, už sa neviem dočkať štvrtka, keď by som mohol prvýkrát nastúpiť. Spartak sa ozval najrýchlejšie a dohodli sme sa. Teším sa na ľudí, bude sa otvárať nový štadión, teším sa, ako si tam zahrám," uviedol Baez.

TRNAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.