Martin Valjent čelil Lewandowskému, ale Poliak skóroval. V Indonézii sa odohrala obrovská tragédia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V siedmom kole španielskej najvyššej súťaže čelila Malorka Barcelone. Bola to obrovská výzva pre nášho obrancu Martina Valjenta, ktorý mal šancu konfrontovať sa z jedným z najlepších útočníkov na svete.

Sedem zápasov, šesť víťazstiev a jediný inkasovaný gól. To je bilancia katalánskeho lídra La Ligy. Barcelona nezaváhala ani na trávniku ostrovného celku, ktorý po krásnom zásahu najlepšieho strelca súťaže Roberta Lewandowskeho zdolala 1:0. Bývalý kanonier Bayernu si poradil s Valjentom a na konte má už 9 gólov.

Lionel Messi má skvelú streleckú formu a z reprezentácie si ju preniesol aj do klubu. Skóroval už v piatom zápase za sebou. Zaujímavosťou je, že proti Nice sa premiérovo v drese PSG presadil z priameho kopu. Hosťom sa podarilo vyrovnať, ale po hodine hry vybehol na trávnik Mbappé. Do hry domácich priniesol nový vietor, a napokon aj rozhodol zápas. PSG ostáva bez prehry aj po 9. kole francúzskej súťaže.

Prečítajte si tiež:

Svet reaguje na obrovskú tragédiu, ktorá sa odohrala v Indonézii počas futbalového zápasu FC Arema Malang - Persebaja Surabaja. Kluby spája rivalita, ktorá sa automaticky preniesla na fanúšikovské tábory.

Polícia riešila nepokoje slzotvorným plynom a medzi divákmi zavládol chaos. Snaha ľudí dostať sa k únikovým východom, sa zmenila na boj o holý život. Počet obetí narástol na 125. Mnohí sa udusili, ďalších udupali a viacerí zomreli na následky ťažkých zranení počas prevozu do nemocnice.

Hororový incident začali vyšetrovať. Najvyššia súťaž dostala na týždeň stopku a Malang má do konca sezóny uzavretý štadión.

Reportáž si pozriete vo videu v hornej časti článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti