Šport

Športovým dvojiciam kraľovali ruské páry

Medailisti z ME v Budapešti v kategórii športových dvojíc. Zľava: Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS), Tatiana VOLOSOZHAR / Max
Zdroj: Kristína Plevová

Na Majstrovstvách Európy rozdali posledné cenné kovy.

Boj o medaile v kategórii športových dvojíc začal nepríjemným prekvapením. Nemecký pár Aliona Savchenko a Robin Szolkowy, ktorý bol jedným z horúcich adeptov na zlato, zo súťaže odstúpil.

Zdravotné problémy nežnejšej polovičky páru Aliony, sa prejavili už v ich krátkom programe. „Už dnes ráno sme si nebolo istí, či bude Aliona schopná zajazdiť. Jej problémy s chrbtom sa síce zlepšili, ale od minulej noci neprestala kašľať. Podľa našich lekárov je to začínajúca bronchitída." vyjadril sa na adresu svojich zverencov tréner Ingo Steuer.

Zdroj: Kristína Plevová


Krátko po dnešnom rannom tréningu už bolo jasné, že svoj tohtoročný šampionát nedokončia. „Rozhodli sme sa zo súťaže odstúpiť. Aliona to skúsila, ale náš tímový lekár povedal, že prípadné preťaženie by pre ňu mohlo znamenať ďalších desať dní v posteli." povedal médiám Ingo Steuer. Aliona tak žiaľ, svoje dnešné 30-te narodeniny, strávi pravdepodobne v hotelovej izbe.

Po odstúpení nemeckého páru voľným programom športových dvojíc jednoznačne dominovali ruskí športovci. Po bezchybnom krátkom programe do súťaže voľných jázd štartovali z prvej pozície a s výrazným náskokom Tatiana Volosozharova a Maxim Trankov. Napriek nie celkom vydarenej voľnej jazde si však prvú pozíciu udržali a obhájili tak svoj minuloročný titul. No napriek tomu úsmevy by sme na ich tvárach márne čakali. Príčin bolo niekoľko: „...ešte nikdy sme vo voľnom programe neurobili toľko chýb. Ale všetky chyby čo sme dnes urobili som spôsobil ja. Preberám za to plnú zodpovednosť. Je to pre mňa impulz, aby som do olympiády trénoval ešte tvrdšie." vyjadril sa k pokazenej voľnej jazde Maxim.

Ich fanúšikov však určite poteší fakt, že ich uvidia súťažiť aj po olympiáde. „Nikdy sme nepovedali, že sa po olympiáde v Soči rozlúčime s kariérou. Pokiaľ budeme vládať, tak s korčuľovaním neprestaneme. Cítime sa mlado, plný energie, máme ešte čo ukázať a budeme robiť všetko pre to, aby sme to dotiahli až do olympiády v Kórei." potvrdil Maxim.

Zdroj: Kristína Plevová

Druhé miesto si bezchybným voľným programom vykorčuľovali rodáci z Petrohradu Ksenia Stolbova a Fedor Klimov. „Takmer všetko sme zašli čisto, sme spokojní" povedal Fedor.

Priebežné druhé miesto po krátkych programoch si však neudržal pár Vera Bazarova a Yuri Larionov. „Žiaľ sme sa dopustili chýb v skokoch, čo nás samozrejme neteší. Mrzí nás, že sme to nevedeli zajazdiť tak, ako ráno na tréningu." vyjadrila sa Vera.

Výsledky športových dvojíc:

Krátky program:

  1. Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV (RUS) - 83,98
  2. Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY (GER) - 76,76
  3. Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV (RUS) - 71,70

Voľný program:

  1. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) - 137,08
  2. Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV (RUS) - 136,40
  3. Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV (RUS) - 129,91

Celkové hodnotenie:

  1. Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV (RUS) - 220,38
  2. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) - 207,98
  3. Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV (RUS) - 201,61

BUDAPEŠŤ/ Katarína Plevová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.