Martin zvažuje dať extraligovú licenciu Detve

MHC Mountfield Martin

Podľa facebookovej stránky martinského klubu už prebehli prvé rokovania medzi oboma klubmi.

Budúcnosť MHC Mountfield Martin v slovenskej hokejovej Tipsport extralige je ohrozená. Vedenie klubu v súčasnosti zvažuje odstúpenie extraligovej licencie prvoligovej Detve pre neochotu bývalého vedenia, trénerov a niektorých bývalých kľúčových hráčov MHC pristúpiť na dohody o vyrovnaní záväzkov.

Podľa facebookovej stránky martinského klubu už prebehli prvé rokovania medzi predstaviteľmi MHC a HC 07 Detva o prevode licencie.

"V stredu zasadlo predstavenstvo a dozorná rada klubu kvôli vzniknutej situácii, keď sa bývalé vedenie, bývalí tréneri A-mužstva a niektorí bývalí kľúčoví hráči MHC postavili proti ponúknutej dohode o vyrovnaní záväzkov (ktoré sami spôsobili) a tým klub blokujú v snahe o získanie extraligovej licencie na nadchádzajúcu sezónu," uvádza nové vedenie MHC na klubovej facebookovej stránke.

Vedenie klubu zvažuje odstúpenie extraligovej licencie pre neochotu bývalého vedenia, trénerov a niektorých bývalých kľú...

Posted by MHC Martin on 15. júl 2015

"Väčšina ostatných hráčov a trénerov, ktorí s vyrovnaním súhlasili, by pre tieto obštrukcie mohli definitívne prísť o možnosť pokračovať v extraligovej kariére v Martine a zároveň by tým všetci definitívne prišli o čiastky, ktoré im bývalé vedenie klubu dlží. Dozorná rada klubu ponúkla riešenie situácie formou kombinácie vyplatenia cca 50 percent a predĺženia splatnosti zvyšnej sumy pri garancii doplatenia celej dlžnej sumy každému dotknutému, čo by znamenalo vyplatenie sumy, ktorá ku dnešnému dňu už presiahla magickú hodnotu 300.000 eur. Bohužiaľ, vzhľadom ku neochote dohodnúť sa u niektorých martinských 'srdciarov' je možný presun našej extraligovej licencie, akcionárov a sponzorského zázemia do HC 07 Detva, kde už prebehli aj predbežné jednania."

V najbližších dňoch by sa mali uskutočniť ďalšie stretnutia medzi zainteresovanými stranami, vedením klubu a zástupcami mesta Martin, kde sa budú pokúšať daný stav zvrátiť a udržať MHC Mountfield v extralige.

Problémy s hráčmi

Aj v nejasnej situácii pokračuje klub v tvorbe kádra pre sezónu 2015/2016. Nové vedenie spoločne s trénermi Ivanom Dorničom a Jánom Galambošom uzavreli súpisku hráčov, ktorí by sa mali hlásiť na prvom zraze v pondelok 20. júla.

Na súpiske sú títo hráči: brankári Michal Dzubina, Filip Orčík a Marko Borároš, obrancovia Andrej Novotný, Jan Dlouhý, Lukáš Matejka, Tomáš Brcko, Tomáš Tupý, Michal Dvořák, Tomáš Varga, Ján Perniš, Peter Majer, Marek Pacalaj, Martin Vyskoč, Ivan Černý a útočníci Tomáš Pokrivčák, Oliver Jokeľ, Dominik Fujerík, Michal Murček, Matej Dírer, Michal Uhrík, Matej Šugár, František Poliaček, Andrej Jurášek, Roman Hús, Michal Žáčik, Adrián Lipovský, Juraj Kucirko, Jozef Tibenský, Michal Kabáč, Daniel Rzavský, Adam Bezák a Patrik Korýtko. Klub rokuje aj s Tiborom Vargom a Michalom Važanom. V pláne je naplniť súpisku na konečných 30 hráčov.

MARTIN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti