Slafkovského po poslednom zápase chvália, kritici stíchli. Jeden moment mu však vytkli

Juraj Slafkovský s pukom počas zápasu proti Toronto Maple Leafs. Zdroj: Profimedia.sk

Juraj Slafkovský po dvoch nevýrazných výkonoch ukázal, že môže byť platným členom prvého tímu Montreal Canadiens. Aj keď jeho tím s Torontom prehral vysoko 1:5, draftová jednotka zažila osobne vydarený zápas.

Už prvá tretina proti Toronto Maple Leafs bola jeho najlepšia v predsezónnej príprave, v druhej svoj výkon ešte zlepšil a v tretej si pripísal asistenciu, keď mal hlavný podiel na góle Jonathana Drouina. Slafkovský bol najlepším hráčom svojho tímu, zapojil sa do desiatich nebezpečných situácií vrátane štyroch veľkých šancí.

Za všetko hovorí fakt, že ho experti zvolili za tretiu hviezdu zápasu, pred ním boli len hráči Toronta – brankár Matt Murray a prvou hviezdou sa stal útočník William Nylander.

Slafkovský odohral 16 minút a 22 sekúnd, z toho takmer dve minúty v presilovkách. Zahral si s Dachom a Hoffmanom a pripísal si aj mínusový bod, štyri strely a bodyček.

Fanúšikovia Montrealu Canadiens sú v názore na voľbu Slafkovského z 1. miesta v drafte rozdelení. Po nepresvedčivých výkonoch v dvoch úvodných prípravných zápasoch boli na sociálnych sieťach hlasnejší najmä pochybovači, no posledný zápas proti Torontu ukázal, že slovenský útočník dokáže hrať na požadovanej úrovni.

Na sociálnych sieťach sa rozoberali Slafkovského ťahy a akcie no veľkú pozornosť pútal aj jeden menej lichotivý moment. Slovákovi niektorí fanúšikovia vyčítali reakciu na blížiaci sa hit od Zacha Aston-Reesea. Slafkovský totiž pred zrážkou nenastavil súperovi rameno, ale otočil sa mu chrbtom, čím sa vystavil nebezpečnej situácii a hlavou narazil na mantinel.

Americký útočník Toronta dostal dvojminútový trest, bol však prekvapený, pretože čakal, že Slafkovský pôjde do súboja tiež ramenom napred.

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar sa postaral o jediný gól duelu pri víťazstve New Jersey nad Bostonom 1:0 v príprave pred novým ročníkom NHL. Presadil sa v 11. min a skóroval tak vo všetkých troch stretnutiach pred novou sezónou, v ktorých nastúpil.

Z víťazstva Calgary 4:1 nad Seattlom sa tešil útočník Adam Ružička, ktorý k nemu však bodmi neprispel. V akcii strávil 12 minút a 21 sekúnd po boku Milana a Ritchieho. Prezentoval sa jednou strelou a 71% úspešnosťou na vhadzovaniach. V príprave zostáva bez bodu.