Hokejový zväz zverejnil zápisnicu. Tá opisuje, ako to skutočne bolo v prípade hráčov z Ruska

Hokejový zväz zverejnil zápisnicu. Tá opisuje, ako to skutočne bolo v prípade hráčov z Ruska
Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov na MSJ 2022.

Pred necelým mesiacom slovenské médiá obletela správa o tom, že Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) nezakázal hráčom pôsobiacim v ruskej KHL reprezentovať. Na rozdiel od Slovenska tak totiž učinili v Česku, Švédsku, Fínsku, Francúzsku či v Lotyšsku.

Zväz toto svoje rozhodnutie prezentoval aj v stanovisku, kde okrem iného jasne uviedol aj to, že „máme za to, že hráči, ktorí aktuálne hrajú v Rusku, neporušujú ako medzinárodné dohody, tak naše zákony... Z tohto dôvodu budeme aj naďalej vyberať hráčov do reprezentácie podľa ich aktuálnej formy a nie ligy, v ktorej pôsobia.“

Prečítajte si tiež:

​Po vlne búrlivých emócií a správach o kritike zo strany sponzorov sa statusom na Facebooku vyjadril k situácii člen VV Branislav Semančík. Ten napísal, že o zákaze hráčov z KHL hrať za národné farby sa na zasadnutí vôbec nehlasovalo, len diskutovalo a že táto záležitosť sa bude preberať na ďalšom zasadnutí VV.

​Medzitým však svoj odchod z funkcie člena VV oznámil Michal Handzuš, ktorý podľa svojich slov nesúhlasil s avizovaným postojom SZĽH.

​Teraz však zväz vydal Zápisnicu zo zasadnutia, z ktorej vyplýva, že prítomní boli siedmi z deviatich členov, okrem Rudolfa Hrubého a Dušana Mráza.

Prečítajte si tiež:

„M. Handzuš požiadal členov VV, aby sa na pôde VV prerokovala a prediskutovala téma pôsobenia slovenských hokejistov v KHL a ich následné nominovanie do reprezentácie SR. M. Handzuš uviedol, že by bolo vhodné k uvedenej téme vyjadriť svoje stanovisko,“ píše sa v zápisnici.

Následne sa podľa nej k danej téme vyjadrili všetci prítomní členovia, „pričom sa všetci zhodli, že o uvedenej téme sa nebude hlasovať, ale každý k nej iba vyjadrí svoj názor a o prípadnom hlasovaní k zákazu reprezentovať slovenským hokejistom pôsobiacim v KHL sa bude rozhodovať až za prítomnosti všetkých členov VV,“ stojí v zápisnici.

Prečítajte si tiež:

​„Vzhľadom na dopyt médií k predmetnej téme sa členovia VV zhodli, že bude nateraz zaslané stanovisko za SZĽH, resp. aj väčšinový názor členov VV a v prípade odlišného stanoviska budú jednotliví členovia VV komunikovať svoj názor osobitne,“ uzavreli.

V nadnárodnej KHL momentálne hrá sedem slovenských hokejistov – brankári Július Hudáček, Patrik Rybár a Adam Húska, obrancovia Christián Jaroš s Michalom Čajkovským a útočníci Adam Liška a Michal Krištof.

Pozrite si reportáž spred niekoľkých týždňov s názvom Handzuš na protest odstúpil:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti