Beckham odtajnil plány na výstavbu štadióna v Miami

Nela Pocisková a Filip Tůma - náramok (foto: Facebook Nela Pocisková)
Nela Pocisková a Filip Tůma - náramok (foto: Facebook Nela Pocisková) Zdroj: TASR/AP

Aréna by mala stáť hneď vedľa bejzbalového parku.

Skupina vedená bývalým anglickým futbalistom Davidom Beckhamom skonkretizovala svoje plány na výstavbu štadióna v Miami, ktorý by sa stal v budúcnosti domovským stánkom klubu americkej futbalovej Major League Soccer (MLS).

Aréna by mala stáť hneď vedľa bejzbalového parku, v ktorom hrávajú svoje domáce zápasy hráči tímu MLB Miami Marlins. Informovala o tom agentúra Reuters.

Starosta Miami Tomas Regalado na tlačovej konferencii uviedol, že v uplynulých dňoch hovoril s Marcelom Claurem, šéfom exekutívy Beckhamovej skupiny Sprint Corp. Ten potvrdil, že spoločnosť si vybrala miesto, kde bude sídliť budúci klub.

"Stále sme vo fáze plánovania. Existuje viacero alternatív, no našou preferovanou lokalitou pre štadión je miesto niekdajšieho Orange Bowlu," uviedol hovorca investičnej skupiny "Miami Beckham United". Bývalý štadión Orange Bowl zdemolovali v roku 2008, aby mohli na jeho mieste postaviť bejzbalový park Marlins.

Beckham už dávnejšie prezradil, že chce so svojou skupinou postaviť 40-tisícový štadión, ktorého výstavba by zhltla približne 250 miliónov dolárov. Novovzniknutý klub by sa mohol stať súčasťou MLS od sezóny 2018/2019.

MIAMI/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.