Reakcie na úmrtie 25-ročného Bianchiho

Jules Bianchi (archívna snímka)
Jules Bianchi (archívna snímka) Zdroj: TASR

V noci na sobotu podľahol zraneniam hlavy spôsobenými pri havárii na minuloročnej Veľkej cene Japonska

Reakcie na úmrtie francúzskeho pilota formuly 1 Julesa Bianchiho, ktorý v noci na sobotu podľahol zraneniam hlavy spôsobenými pri havárii na minuloročnej Veľkej cene Japonska:

John Booth, šéf tímu Manor Marussia: "Slová nemôžu opísať enormný smútok, ktorý teraz prežívame. Jules zanechal v našich životoch a srdciach hlbokú stopu. Navždy bude súčasťou toho, čo sme dokázali, ako aj toho, čo ešte dokážeme. Ako výnimočný talent bol predurčený na veľké veci. Od prvého momentu, keď v roku 2013 zasadol do nášho monopostu ako testovací jazdec, sme vedeli, že je skvelý pilot. Okrem toho mal veľké ľudské kvality, na množstvo ľudí po celom svete zanechal skvelý dojem. Česť jeho pamiatke."

Alexander Rossi, bývalý testovací jazdec Marussie: "Vďaka za to, že si rozžiaril svetlo v tomto športe a za to, že si bol jazdec, akým sme chceli byť my všetci. Vďaka za to, že si bol jednotkou za volantom."

Jenson Button, majster sveta F1 2009: "Včera v noci sme stratili skvelého muža a skutočného bojovníka. Odpočívaj v pokoji Jules. Úprimnú sústrasť jeho rodine a priateľom."

Romain Grosjean, jazdec F1, tím Lotus: "Svet stratil jedného z najlepších jazdcov, akého som kedy stretol. Budeš mi veľmi chýbať priateľ môj..."

Alan Joes, majster sveta F1 1980: "Odpočívaj v pokoji Jules. Bol si mladý muž plný odhodlania. Budeš nám chýbať."

Bruno Senna, bývalý jazdec F1, synovec Ayrtona Sennu: "Moje myšlienky patria Julesovej rodine. Dúfam, že lekcie, ktoré sme si prežili, zabránia ďalších tragédiám v našom športe."

Francois Hollande, prezident Francúzska: "Ovládol ma veľký smútok, keď som sa dozvedel o smrti Julesa Bianchiho. Francúzsky šport prišiel o jedného z najväčších talentov."

Alain Prost, štvornásobný majster sveta F1: "Mal šancu postupne sa dostať do elitného tímu. Bol to skutočný bojovník. Mal som tú príležitosť ho spoznať, absolvovali sme spolu niekoľko jázd na bicykli. Už vtedy bolo vidieť, aký je súťaživý."

Dario Franchitti, trojnásobný víťaz Indy 500: "Odpočívaj v pokoji Jules. Šport, ktorý milujeme, vie byť veľmi krutý."

Daniel Ricciardo, jazdec F1, tím Red Bull: "Nikdy nezabudnem na teba ani na spoločné chvíle, ktoré sme spolu prežili. Budeš mi chýbať, kamarát."

Fernando Alonso, dvojnásobný majster sveta F1: "Priateľ, spoločník, talent, úsmev. Nesmrteľné. Odpočívaj v pokoji Jules, navždy zostaneš s nami."

Nico Rosberg, pilot F1, tím Mercedes: "Veľmi smútim, že Jules Bianchi už nie je medzi nami. Moje myšlienky sú venované jeho rodine."

Martin Brundle, bývalý jazdec F1: "Bol to pôžitok a privilégium poznať ho. Veľká škoda, že jeho život vyhasol tak skoro."

Jean Alesi, bývalý jazdec F1: "Mysleli sme si a verili, že sa v jeho prípade môže stať zázrak. Bezpečnostné podmienky pre pilotov sa zlepšujú každým rokom, nikto z nás si nemyslel, že niečo takéto sa môže stať."

Max Chilton, Bianchiho bývalý tímový kolega: "Bola to pocta poznať ťa a súťažiť s tebou Jules. Odpočívaj v pokoji."

Eddie Jordan, zakladateľ tímu Jordan: "Len veľmi zriedka sa narodí talent ako Lewis Hamilton, Ayrton Senna alebo Michael Schumacher. Jules mal potenciál sa dostať do ich ligy. Všetkým nám bude veľmi chýbať."

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti