Dva kluby majú smolu. Najvyššia slovenská súťaž sa už viac nebude môcť hrať na umelej tráve

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Futbalové stretnutia najvyššej slovenskej súťaže sa od sezóny 2024/25 budú hrať už len na prírodných alebo hybridných povrchoch. Rozhodol o tom Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na svojom zasadnutí.

Dekrét sa týka dvojice MŠK Žilina a AS Trenčín. Výbor schválil návrh väčšiny Únie ligových klubov (ÚLK), ktorá je za prírodný alebo hybridný trávnik, aby spomenuté kluby dostali v tejto ťažkej dobe ešte ročný odklad na výmenu trávnika. Oba však musia do 31. decembra 2023 uzavrieť s dodávateľmi zmluvy o vyhotovení diela.

O nariadení sa diskutovalo už vlani, klub spod Dubňa vtedy zväzu vyslal jasné stanovisko so znením, že si nevie predstaviť fungovanie v iných podmienkach, než na štadióne s umelou trávou. A ticho nezostal ani tentoraz.

"Uvedené rozhodnutie zodpovedá úrovni vnímania futbalu kompetentnými inštitúciami," píše Žilina na svojom oficiálnom webe.

Dejisko pohárového finále

Ako uvádza oficiálny webový portál SFZ, VV rokoval aj o dejisku finále Slovenského pohára 2022/2023, záujem prejavila Dunajská Streda.

DAC ho plánuje zorganizovať vo vlastnom stánku – MOL Aréne v Dunajskej Strede. Ostatné kluby z najvyššej súťaže môžu predložiť svoje žiadosti do 25. októbra 2022.

Pozrite si reportáž k téme vo videu v hornej časti článku.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti