Na Slovensku vyrastá ďalší supertalent. Má slávneho brata a valcuje v súťaži proti o tri roky starším

Na Slovensku vyrastá ďalší supertalent. Má slávneho brata a valcuje v súťaži proti o tri roky starším
Adam Nemec v drese Liptovského Mikuláša. Zdroj: archív A. N.

Šimon Nemec je meno, ktoré už pozná azda každý fanúšik slovenského hokeja. Ide o obrancu, ktorého si New Jersey v tohtoročnom vstupnom drafte do NHL vybralo z celkovej druhej pozície, hneď za Jurajom Slafkovským.

Priezvisko Nemec by sa však časom opäť mohlo objaviť na tunajšej hokejovej scéne. V extralige dorastu, v pretransformovanej kategórii do 17 rokov, totiž vyniká jeho mladší brat Adam Nemec. V súťaži, kde najstarší oprávnený ročník na pôsobenie je 2005, Adam s dátumom narodenia 18. októbra 2007 jednoznačne tróni na čele štatistík.

Po ôsmich dueloch v drese drakov z Liptovského Mikuláša má na konte famóznych 23 bodov za 12 gólov a jedenásť asistencií. V troch zápasoch sa mu pritom podarilo nazbierať až päť bodov.

V piatom kole proti Spišskej Novej Vsi sa na víťazstve 6:5 po predĺžení podieľal štyrmi presnými zásahmi. V priemere tak nazbieral 2,88 bodu na zápas. Pre zaujímavosť, pred ostatnými má náskok siedmich bodov.

Pracuje na detailoch

„Snažím sa hrať čo najlepšie. Začína to však už na tréningu. Všetky moje body sú výsledkom pracovitosti,“ povedal pre TVNOVINY.sk Adam. Dobre si uvedomuje, že slávne meno ani neuveriteľné štatistiky mu v žiadnom prípade nezaručujú úspech.

„V tréningoch sa snažím pracovať aj na niektorých detailoch, najmä na presnosti streľby a na prihrávke, najmä tej prekvapujúcej, ktorá zaskočí hráčov súpera,“ priblížil nadaný tínedžer.

Adam Nemec s bratom Šimonom na drafte 2022. Zdroj: archív A. N.

​Ten však, na rozdiel od Šimona, hrá na pozícii útočníka. „Najlepšie sa cítim na pozícii ľavého krídelníka. Odmalička som chcel strieľať góly. Akosi mi to zostalo, takže je zo mňa útočník,“ priznal.

​Nečudo, že medzi jeho vzory patria rýdzi ostrostrelci. „Nakoľko mám tiež nesmierne rád futbal a aj som ho hrával, veľkým vzorom je pre mňa Cristiano Ronaldo. Z hokejových superstar najviac obdivujem Austona Matthewsa,“ uviedol mladší Nemec.

Rovnaký názor

Hoci sa bratia odlišujú v postoch, jednu vec majú spoločnú. „Rovnako ako Šimon, preferujem ísť skôr slovenskou cestou, než odchodom do zámoria. Uvidíme o rok, či to bude naďalej v Liptovskom Mikuláši alebo sa rozhodnem pre zmenu,“ dodal Adam, ktorý si váži rady svojho už známeho brata.

„Často spolu komunikujeme hokejové veci. Píšeme si, ako sa mi darilo, ako som hral, čo som spravil dobre. Neraz mi prízvukuje, aby som značný vekový rozdiel nebral do úvahy a nemal z toho strach. Rozhodne vie, čo hovorí, keďže on sám bol dlho v rovnakej pozícii,“ uzavrela nádej pre draft v roku 2026.

Pozrite si tiež reportáž o úspešnom tohtoročnom drafte NHL.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti