Odstúpil na vlastnú žiadosť. Ján Kocian končí ako tréner FC ViOn

Odstúpil na vlastnú žiadosť. Ján Kocian končí ako tréner FC ViOn
Ján Kocian na lavičke FC ViOn Zlaté Moravce. Zdroj: TASR

Ako prvý Slovák proboval nemeckú Bundesligu, v St. Pauli si jeho meno pamätajú dodnes. V roku 1990 dotiahol federálnu reprezentáciu na jej posledných „spoločných“ MS do štvrťfinále a bol zvolený za najlepšieho futbalistu v krajine.

Ján Kocian sa už takmer tri dekády venuje trénerskému remeslu, za 29 rokov stihol rozdávať rady v sedemnástich celkoch. Na lavičku Zlatých Moraviec sadol 5. mája tohto roku, keď nahradil Ľuboša Benkovského. Symbolicky uzavrel kruh a vrátil sa domov.

Od vedenia mal plnú dôveru, cítil ju i napriek nepotešujúcim výsledkom. No zo zdravotných dôvodov musel požiadať o ukončenie spolupráce.

„Včera som požiadal majiteľa klubu ViOn Zlaté Moravce, pána Viliama Ondrejku, o moje uvoľnenie z funkcie hlavného trénera. Urobil som tak zo zdravotných dôvodov. Už po zápase tretieho kola Fortuna ligy v Dunajskej Strede sme na túto tému spolu prvýkrát hovorili a moje kardio problémy riešili s klubovými lekármi. Aj keď v priebehu nasledujúceho obdobia nastali určité zlepšenia, momentálne mi môj zdravotný stav nedovoľuje venovať sa trénerskej práci podľa mojich predstáv. Vážim si ponuku majiteľa zotrvať v štruktúrach klubu,“ uviedol Kocian v oficiálnom vyhlásení pre web FC ViOn.

Prečítajte si tiež:

ViOn má v aktuálnej sezóne po jedenástich dueloch na konte jedinú výhru a štyri remízy. V tabuľke mu prináleží predposledná – jedenásta priečka.

„Trénerovi Kocianovi za jeho odvedenú prácu ďakujeme. Naďalej však bude pôsobiť v štruktúrach klubu. Otázku nového trénera by sme chceli dotiahnuť ešte tento týždeň. Dovtedy je poverený vedením tímu doterajší asistent Libor Fašiang,“ odhalil generálny manažér Zlatých Moraviec Marek Ondrejka.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti