VIDEO: Regenda poriadne zabojoval o NHL. Troma bodmi v príprave zariadil triumf Anaheimu

VIDEO: Regenda poriadne zabojoval o NHL. Troma bodmi v príprave zariadil triumf Anaheimu
Pavol Regenda v príprave za Anaheim proti Arizone. Zdroj: Profimedia.sk

Slovenský hokejista Pavol Regenda sa v prípravnom stretnutí pred novým ročníkom NHL zaskvel gólom a dvoma asistenciami. Prispel tak k víťazstvu Anaheimu nad Los Angeles 5:4.

Prečítajte si tiež:

​Bronzový medailista z tohtoročného olympijského turnaja v Pekingu nastúpil vo štvrtej formácii „káčerov“ s Derekom Grantom a Maxom Jonesom. Táto lajna sa vrchovatou mierou zaslúžila o triumf, veď spolu nazbierala 10 bodov.

Regenda počas viac ako desiatich minút, ktoré strávil na ľade, sršil energiou a bojovnosťou. Prvý bod prišiel v 14. minúte, keď asistovali Grantovi gól na 1:1.

V 35. minúte zaznamenal druhú gólovú prihrávku pri zásahu Jonesa.

O necelé dve minúty peknou strelou švihom vyrovnával na 4:4.

Dovedna sa mu podarilo pozbierať až štyri plusové body, ku ktorým pridal aj štyri trestné minúty, dve strely na bránu, hit a dva bloky.

V piatich prípravných dueloch má Regenda na konte už šesť bodov za tri góly a tri asistencie. Je tak veľmi pravdepodobné, že sezónu začne v prvom tíme Anaheimu.

Pochvala od trénera

Pochvalne sa na adresu Regendu vyjadril aj tréner „káčerov“ Dallas Eakins, ktorý vyzdvihol najmä jeho fyzické parametre a dobrý pohyb pred súperovou bránkou.

„Myslím si, že Granter (Derek Grant), Jonesy (Max Jones) a Regenda hrali väčšinu zápasu tak, ako si to predstavujeme. Nič komplikované, jednoduchá hra, ktorá si vyžaduje veľa vôle a zanietenia. A oni to presne robili a boli za to odmenení, rovnako ako celý tím,“ uviedol Eakins pre klubový web na adresu produktívnej štvrtej lajny.

„Snažím sa na ľade spoznávať všetkých hráčov. Dnes som požiadal Granta o radu, čo mám zlepšiť počas hry v oslabeniach. Usilujem sa od každého sa niečo priučiť, aby som sa zlepšoval. Myslím si, že sa mi to počas kempu darí. Pracujem na detailoch, ako hrať v priestoroch okolo bránky, to sú miesta, z ktorých viem dávať góly. Pracujem na tom, lebo sa chcem prebojovať do NHL, to je môj sen,“ povedal Regenda.

„Chalani tu sú šikovnejší, vedia podržať puk, lepšie si prihrať. To mi viac vyhovuje. Dva roky som hral na Slovensku najvyššiu súťaž, takže som si už zvykol na mužský hokej. Cítim sa oveľa lepšie a chcem v tom pokračovať,“ zdôraznil Regenda.

Pozrite si tiež reportáž o Slafkovského vydarenom zápase za Montreal.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti