Smutná rozlúčka s Bianchim. Jazdci sa neubránili slzám

Pochovali jazdca F1 Julesa Bianchiho, ktorý zomrel na následky nehody.
Zdroj: TASR/AP

Pred katedrálou sa zhromaždilo množstvo fanúšikov, ktorí počúvali prenos z obradu.

Viacerí prominentní hostia na čele s úradujúcim majstrom sveta Lewisom Hamiltonom prišli v utorok na poslednú rozlúčku s tragicky zosnulým jazdcom formuly 1 Julesom Bianchim. Tá sa uskutočnila v katedrále Sainte-Réparate v jeho rodisku Nice.

Na pohrebe sa okrem rodiny a blízkych priateľov zúčastnili aj šéf Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt i ďalší poprední piloti formuly 1 Nico Rosberg, Romain Grosjean či Felipe Massa. Pred katedrálou sa zhromaždilo množstvo fanúšikov, ktorí počúvali prenos z obradu.

Dvadsaťpäťročný Bianchi podľahol v noci na sobotu zraneniam hlavy, ktoré utrpel pri havárii na minuloročnej Veľkej cene Japonska. V kóme sa nachádzal od 5. októbra 2014, keď jeho monopost vo vysokej rýchlosti vrazil do pojazdného žeriavu, ktorý v danej chvíli odstraňoval z trate iné pretekárskej vozidlo.

Zdroj: AP

Bianchi je prvý, ktorý zahynul na následky zranení v pretekoch od smrti Sennu

V novembri ho z Japonska previezli do nemocnice v Nice na juhu Francúzska, kde bol na jednotke intenzívnej starostlivosti. Sám niekoľko mesiacov dýchal, orgány nepotrebovali žiadne podporné prístroje, ale vedomie už nenadobudol. Jeho štartové číslo 17 navždy vyradia z prestížneho seriálu.

Bianchi je prvým pilotom F1, ktorý zahynul na následky zranení po havárií v pretekoch od smrti Brazílčana Ayrtona Sennu na Veľkej cene San Marína v roku 1994.

Zdroj: TASR

NICE/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti