Weiss bude pauzovať šesť týždňov

Vlado Weiss.jpg

Má zlomenú kosť v ruke a minimálne dva týždne nemôže nič robiť.

Futbalový reprezentant v službách katarského klubu SC Lekhwiya Vladimír Weiss ml. si od futbalu oddýchne asi šesť týždňov. Dôvodom je zlomenina kosti v ľavej ruke, o ktorej informoval prostredníctvom sociálnych sietí.

"Zlomenina v ľavej ruke. Stále tomu nemôžem uveriť, ale vrátim sa hneď ako to bude možné. Všetko čo sa deje má nejakú príčinu, dúfam...," napísal Weiss ml. najskôr na Twitteri. Informácie doplnil prostredníctvom facebookového konta: "Najťažšia časť sezóny začala. Bohužiaľ pre mňa nie veľmi dobre. Pri včerajšom večernom tréningu som si zlomil kostičku v ruke a momentálne ju mám zafixovanú dlahou."

Najťažšia časť sezóny začala. Bohužiaľ pre mňa nie veľmi dobre. Pri včerajšom večernom tréningu som si zlomil kostičku v...

Posted by Vladimir Weiss ml. on 22. júl 2015

Týždeň až dva nemôže robiť nič. "Následne začnem zľahka trénovať. Bez kontaktu by som mal byť asi 6 týždňov, čo by znamenalo, že nebudem môcť nastúpiť za repre. Ja však dúfam, že moja liečba bude bez problémov a ja budem v Španielsku trénerovi k dispozícii. Som z toho veľmi sklamaný. V príprave som sa cítil veľmi dobre a takáto vec ma zabrzdila. Určite však urobím všetko preto aby som sa na trávnik dostal čím skôr a pomohol chalanom či už v repre, tak aj v Lekhwii," uviedol Weiss ml.

Slovenská reprezentácia sa v kvalifikácii EURO 2016 predstaví najbližšie 5. septembra v Oviede proti úradujúcemu majstrovi kontinentu Španielsku. S istotou aj bez kapitána Martina Škrtela a stredopoliara Juraja Kucku, ktorí proti Macedóncom videli naposledy tretiu žltú kartu. O tri dni 8. septembra v Žiline Slováci privítajú v ďalšom súboji C-skupiny Ukrajinu.

DAUHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti