Šport

Športovci už dostali peniaze do Soči

Olympijské oblečenie pre ZOH v Soči - 1
Zdroj: TASR

Dotáciu vyplatil rezort školstva z rozpočtu.

Príprava a účasť športovcov na Zimných olympijských hrách (ZOH) v Soči sú finančne zabezpečené. K 10. januáru tohto roka mali Slovenský olympijský výbor (SOV), Slovenský paralympijský výbor (SPV) a športové zväzy zimných športov na svojich účtoch potrebné peniaze od ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ). Informoval o tom hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

„Vybraní reprezentanti, ako aj SOV a SPV už dostali viac ako 80 percent zo schválenej dotácie na tento rok. Tá bola v prípade podpory prípravy vybraných reprezentantov schválená v celkovej výške viac ako 3,2 milióna eur," povedal minister školstva Dušan Čaplovič (Smer-SD).

Slovenský olympijský a paralympijský výbor majú na svoje úlohy, predovšetkým na zabezpečenie účasti Slovenska na zimnej olympiáde a paralympiáde, podľa ministra schválených približne 1,149 milióna eur.

Zimné olympijské hry (ZOH) sa uskutočnia v Soči od 7. - 23. februára 2014. Zimné paralympijské hry (ZPH) štartujú 7. marca a potrvajú do 16. marca 2014.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.