"Peťo je herec odmalička", tvrdí o ňom otec Ľubomír

Otec nášho úspešného cyklistu Petra Sagana - Ľubomír.
Zdroj: TV Markíza

V rozhovore pre TV Markíza povedal, že mu vôbec neprekáža jeho „večné druhé miesto" na Tour de France. Teší ho každý úspech.

Každý rodič je hrdý na úspech svojich detí. A tento pocit práve prežíva otec momentálne najznámejšieho Slováka vo svete, ktorého meno a výkony už dva týždne ohurujú fanúšikov cyklistiky i laickú verejnosť.Otec Petra Sagana Ľubomír sa z momentálneho úspechu, a nielen z neho, sa úprimne teší.

Otec absolvoval so synom deväť etáp na tohtoročnej Tour de France, ale Peťa si veľmi neužil.

„Má svoje povinnosti, po pretekoch musí absolvovať strečing, masáž, relax, navečeria sa a ide spať. Ak som ho videl desať minút, tak to je až veľmi veľa," povedal pre TV Markíza Sagan starší.

V sobotu odchádza do Paríža a bude na štarte poslednej etapy. „Dám mu požehnanie a budeme čakať v cieli ako to dopadne," povedal.


A čo hovorí na jeho druhé miesta? Podľa Ľubomíra to tak asi musí byť, ale vôbec mu neprekáža, že nevyhráva. „Hoci jedno prvé miesto by mu patrilo, neprekáža mi, že nie je prvý," ohodnotil synove výkony.

Je Peter Sagan väčší šoumen alebo cyklista? Aj na túto otázku má človek, ktorý ho pozná najlepšie na svete, odpoveď. „Peťo je herec od malička. A či je väčší herec alebo cyklista? Ťažko povedať, je to tak v jednej rovine", dodáva.

A čo odkazuje otec Ľubomír synovi Petrovi pred poslednými etapami na Tour de France? Pozrite si to na videu.


ŽILINA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti