Vyžrebovali kvalifikačné skupiny na MS 2018. Toto sú naši súperi

Futbalová reprezentácia pred zápasom kvalifikácie o postup na EURO 2016 Slovensko - Macedónsko.
Zdroj: TASR

Zo skupiny postúpi priamo na svetový šampionát iba jeden tím, druhý môže ešte hrať baráž.

V Petrohrade sa žrebovala kvalifikácia na futbalové Majstrovstvá sveta 2018 v Rusku. Ako posledná bola na programe žrebu európska časť. Slovensko bolo v druhom koši a v F skupine sa stretne s Anglickom, Škótskom, Slovinskom, Litvou a Maltou.

Reakcie

"Je to prijateľná skupina, mohli sme dostať aj silnejších súperov, hoci Anglicko a Škótsko dlhodobo potvrdzujú svoju kvalitu," reagoval pre RTVS na výsledok žrebu priamo z Petrohradu asistent reprezentačného trénera Štefan Tarkovič. "Anglicko je veľmi silný súper, Škótsko prezentuje typický ostrovný futbal a má mladé mužstvo. Verím, že s oboma tímami odohráme vyrovnané zápasy a ak sa nám vyhnú zranenia, tak v tejto skupine vieme zdolať kohokoľvek."

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik si myslí, že Slovensko bude hrať v atraktívnej skupine. "Myslím, že pre divákov aj hráčov to bude veľmi zaujímavé. Dnes si nemôžeme vyberať, ľahký súper nejestvuje, o čom sme sa niekoľkokrát presvedčili. Predtým sme mali v skupine papierovo najťažších súperov Grécko, Rusko či Bosnu a Hercegovinu, teraz to budú Angličania. Z futbalového hľadiska môžeme byť so žrebom spokojní," reagoval pre TASR Kováčik.

"Jasným favoritom skupiny je Anglicko. Ak v bojoch o účasť na MS budeme hrať tak, ako teraz v kvalifikácií na ME, tak pre nás to bude boj o druhé miesto v skupine," povedal pre svoju webstránku stredopoliar slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. "Momentálne ale na kvalifikáciu MS nemyslíme. Pred očami máme tú aktuálnu, ktorú máme perfektne rozbehnutú. Chceme ju spečatiť postupom na majstrovstvá Európy, čo by bolo niečo úžasné."

Európske kvalifikačné skupiny na MS 2018

A skupina

Holandsko
Francúzsko
Švédsko
Bulharsko
Bielorusko
Luxembursko

B skupina

Portugalsko
Švajčiarsko
Maďarsko
Faerské Ostrovy
Lotyšsko
Andorra

C skupina

Nemecko
Česká republika
Severné Írsko
Nórsko
Azerbajdžan
San Maríno

D skupina

Wales
Rakúsko
Srbsko
Írsko
Moldavsko
Gruzínsko

E skupina

Rumunsko
Dánsko
Poľsko
Čierna Hora
Arménsko
Kazachstan

F skupina

Anligcko
Slovensko
Škótsko
Slovinsko
Litva
Malta

G skupina

Španielsko
Taliansko
Albánsko
Izrael
Macedónsko
Lichtenštajnsko

H skupina

Belgicko
Bosna a Hercegovina
Grécko
Estónsko
Cyprus

I skupina

Chorvátsko
Island
Ukrajina
Turecko
Fínsko

Z členov UEFA sa žrebu zúčastnilo 52 družstiev. Rusko má ako domáci celok miestenku istú a Gibraltar zatiaľ nemá členstvo vo FIFA. Víťaz každej kvalifikačnej skupiny postúpi priamo na záverečný šampionát, osem najlepších druhých miest sa stretne v baráži. Prvé zápasy sa odohrajú 4.-6. septembra 2016.


PETROHRAD/ TASR, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti