Vyhral najdôležitejší zápas kariéry. Český hokejový talent porazil rakovinu

Vyhral najdôležitejší zápas kariéry. Český hokejový talent porazil rakovinu
Pavel Novák Zdroj: Instagram športovca

V roku 2020 ho draftovala Minnesota, v minulom ročníku nazbieral počas 65 duelov juniorskej WHL až 73 kanadských bodov (30+43), za progres si od Wild vypýtal trojročný kontrakt a meno Pavel Novák odrazu skloňovalo celé zámorie.

Na sklonku júna však nastúpil na najdôležitejší zápas kariéry. Talentovaný korčuliar prostredníctvom sociálnej siete oznámil, že mu lekári diagnostikovali onkologické ochorenie a pre vážne zdravotné problémy vynechá nadchádzajúcu sezónu.

No osudu sa chopil pevne sťa hokejky a naložil s ním rovnako dobre ako s pukom pred bránkou. A v stredu na Instagrame rozveselil všetkých.

„Porazil som rakovinu. Nepoznám lepší pocit, než byť opäť zdravý. Rád by som poďakoval všetkým doktorom, ktorí mi pomohli chorobu prekonať. Ste moji hrdinovia. Najväčšia vďaka patrí mojim rodičom a sestre, urobili pre mňa prvé – posledné a prešli so mnou celou liečbou. Bez vás by to nešlo!“ napísal, a bezpochyby s úsmevom, na svojom profile.

Dvadsaťročný forvard tak uspel v najťažšej životnej skúške a je odhodlaný zdolať vrcholy. Že musel vynechať preložený svetový šampionát v Kanade, kde česká „juniorka“ obsadila štvrté miesto ho vôbec mrzieť nemusí. Ak bude po ľade lietať tak rýchlo a šikovne, ako zdolal zákernú chorobu, majstrovstiev ho čaká ešte mnoho. Úspechov taktiež. I veľkých.

Šport píše silné, no krásne príbehy. Hokej obzvlášť.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti