Bazilejské čaro funguje aj po polstoročí, belasá esencia nonstop! Slovan vezie zo Švajčiarska tri body

Bazilejské čaro funguje aj po polstoročí, belasá esencia nonstop! Slovan vezie zo Švajčiarska tri body
Obrovská belasá radosť! Zdroj: TASR

Bazilejské chorály bolo síce počuť celých 90 minút, no fanúšikovia s „belasým srdcom“ ich hrdým povzbudzovaním prekričali. A prvá veta vlastne vystihuje celý duel.

„S ťažšími súpermi hráme lepšie,“ vedel už včera Vladimír Weiss starší a dnes večer sa zvláštny tohto-sezónny syndróm jeho zverencov na Štadióne svätého Jakuba len a len potvrdil.

I. polčas

Hostia boli aktívni, nebáli sa kombinovať ani individuálnych prienikov a neúplná kulisa sledovala dobrý futbal, do šestnástej minúty bez streleckých pokusov. Ofenzívne mdlo prebral až Zmrhal, keď spoza šestnástky po zemi preveril Hitza. Domáci vyzreli na prvú strelu na sklonku 33. minúty, Chovan ju však poľahky zopol do prstov.

A prvý tohtoročný gól Slovana v Európskej konferenčnej lige prišiel z veľmi nečakaného zdroja! Čakvetadze centroval do päťky, hľadal i našiel Pauscheka a behavý pravý bek si hlavou pripísal svoj druhý zásah v belasom drese – 0:1.

Tesne pred prestávkou pohrozil hosťom Augustin, no slovenský gólman bol pozorný i rýchlo na zemi. Kormidelník „belasých“ pri absencii Ramíreza skrátka trafil výber hroťáka na výbornú, Čavrič ťažil z technických daností Čakvetadzeho (Gruzínec prekabátil troch protihráčov), loptu si zasekol na ľavačku a na lavičke hostí vypukla eufória – 0:2.

Pauschekov gól na 0 Zdroj: TASR

​II. polčas

Bazilej reagoval štvornásobným striedaním a po 20 sekundách žiadal pokutový kop, no dostal len rohový. Po individualite a zblokovanej koncovke Weissa bol na dostrel Kucka, domácu svätyňu však minul.

Tlak Bazileja rástol, ale slovenského zástupcu drina ani poctivosť neopúšťali. Stopéri domácim pozične nedarovali ani meter navyše, obetavý Kankava im rušil rozohrávku a hore kúzlil Čakvetadze i Weiss. V 67. minúte narušil domáci tlak striedajúci Barseghyan, gól číslo tri však neprišiel ani z hlavičky De Marca. Brejk troch proti dvom končil Mustafič, no v 80. minúte vôbec nezakončil podľa predstáv.

Na opačnej strane vyriešil hlavičku Finka opäť koncentrovaný Chovan, 26-ročný brankár si poradil aj nevydareným odkopom De Marca a výborný bol aj v samom závere.

Rola outsidera tak belasou esenciou bezpochyby je. Slovanu patrí so štyrmi bodmi v tabuľke skupiny H tretie miesto, pred ním stojaci Bazilej a Jerevan majú zhodne po šesť. Nádeje na postup tak vôbec nie sú mŕtve, ale na to, aby boli živé, treba na dnešok nadviazať. Najlepšie tromi bodmi.

Výborný defenzívny výkon s užitočnými a najmä efektívnymi nádychmi ofenzívy snáď aspoň čiastočne pripomenul senzáciu spred polstoročia. Bieli jastrabi z Tehelného poľa bratislavského to dokázali opäť.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti