Baranov dočasne trénuje Zedník, pretože Chudý nečakane odišiel

Richard Zedník.
Zdroj: TV Markíza

Otázka hlavného trénera by sa mala vyriešiť tento týždeň.

Miroslav Chudý už nie je trénerom banskobystrických 'baranov'. Úspešný kouč, ktorý priviedol mužstvo HC'05 v predchádzajúcej sezóne až do finále play off hokejovej extraligy, nečakane ukončil svoje poslanie v klube, dôvod neuviedol, vraj po vzájomnej dohode.

K môjmu odchodu môžem povedať, že sme sa takto vzájomne dohodli

Pozíciu hlavného kouča dočasne zverilo vedenie klubu Richardovi Zedníkovi, doterajšiemu asistentovi Miroslava Chudého.

Ako povedal riaditeľ klubu Michal Longauer, náhradu za Chudého už hľadajú, otázka hlavného trénera by sa mala vyriešiť tento týždeň.

Z Miroslava Chudého sa stal hlavný tréner banskobystrických 'baranov' vlani v apríli po tom, čo Vladimír Országh prijal ponuku z bratislavského Slovana.

"Ja k môjmu odchodu môžem povedať, že sme sa takto vzájomne dohodli. Oznámili mi to, konkrétne prezident klubu Juraj Koval a riaditeľ klubu Michal Longauer, v nedeľu večer. Emócie dávam stranou, len poviem, že mi je to veľmi ľúto. Môj odchod nemá nič spoločné s predchádzajúcou úspešnosťou. Za chyby sa platí, rozišli sme sa a uvidím, kam zamierim."


Riaditeľ klubu a predseda predstavenstva Michal Longauer taktiež príčiny konca Chudého v klube bližšie nekonkretizoval.

"Stačí keď poviem, že sme sa rozišli po vzájomnej dohode, viac k tomu už nič nepoviem. Zatiaľ povedie tréningy dvojica Richard Zedník a Rastislav Paľov, hľadáme však náhradu za Chudého, dúfam, že ju nájdeme zo slovenských zdrojov a nebude to trvať viac ako týždeň."


BANSKÁ BYSTRICA/TASR, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti