VIDEO: Po najlepšom zápase prišla ďalšia hláška. Slafkovský vtipnou odpoveďou rozosmial novinárov

VIDEO: Po najlepšom zápase prišla ďalšia hláška. Slafkovský vtipnou odpoveďou rozosmial novinárov
Vysmiaty Juraj Slafkovský počas rozhovoru s novinármi. Zdroj: reprofoto: Twitter/sibby

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský predvádza v príprave pred novou sezónou NHL výkony ako na hojdačke. Kým raz ho priaznivci Montrealu chvália, inokedy posielajú na farmu do AHL a ľutujú, že klub zo Slováka urobil tohtoročnú draftovú jednotku.

Prečítajte si tiež:

​Zdá sa však, že po piatkovom dueli prišli opäť radostnejšie chvíle. Robustný útočník totiž v neúspešnom stretnutí proti Ottawe (3:4) zaznamenal asistenciu.
Ba čo viac, odborná aj laická verejnosť sa na jeho adresu vyjadruje pomerne pozitívne. Slafkovský totiž ponúkal príležitosti pre spoluhráčov, dobre napádal a poradil si s náročnými situáciami.

Prečítajte si tiež:

​„Len som sa snažil hrať najlepšie ako viem, tak ako na niekoľkých turnajoch v minulej sezóne, a robiť na ľade správne veci,“ uviedol košický rodák pre oficiálny klubový web Canadiens.

Najužitočnejší hráč februárového olympijského turnaja sa však opäť zviditeľnil aj pobavením. Po zápase sa ho totiž novinári pýtali na jeho kvality v hraní bowlingu, nakoľko ho v ňom porazil spoluhráč Brendan Gallagher.

Slovák priznal, že v ňom bol „otrasný“. Novinárku zaujali Jurajove slová o tom, ako by rád získal naspäť sebadôveru. „Odkiaľ?“ spýtala sa ho. „Z bowlingu nie,“ pohotovo odpovedal, na čo prítomní novinári reagovali hlasitým smiechom.

Slafkovský ešte bude mať jednu šancu, aby presvedčil vedenie a trénerov „Habs“, že si zaslúži zotrvať v prvom tíme a nedočká sa preradenia do AHL, prípadne inam.

V noci na nedeľu v rámci generálky pred začiatkom základnej časti ročníka 2022/2023 si Montreal zopakuje duel proti Ottawe.

Pozrite si archívnu reportáž o výkonoch Slafkovského v príprave NHL.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti