Šport

Sagan zdolal v exhibícii v Aalste Froomea. Potom prišiel pád

Untitled-5.jpg

Večerná exhibícia sa išla vo vysokom tempe.

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v exhibičných pretekoch v belgickom meste Aalst, v ktorých zdolal víťaza uplynulého ročníka Tour de France Chrisa Froomea. Tretiu priečku obsadil belgický majster Preben Van Hecke.

Froome sa predstavil v žltom drese, Sagan jazdil v zelenom za víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour. Večerná exhibícia sa išla vo vysokom tempe, po niekoľkých pokusoch o úniky odskočili z vedúcej skupinky Froome a Sagan a v špurte dominoval slovenský jazdec stajne Tinkoff-Saxo.

„Dúfam, že som zlomil smolu a týmto triumfom som odštartoval víťaznú sériu. Atmosféra tu bola úžasná. Je vždy zábava jazdiť v Aalste, fanúšikovia takmer prekonali atmosféru, ktorá bola na Elyzejských poliach," povedal Sagan pre miestne médiá. Vo finále ukázal, ako sa jazdí na jednom kolese, troška to však prehnal a skončil na zadku.

„Nie je hanba prehrať so Saganom. Bol to veľmi pekný večer. Dúfam, že na budúci rok tu budem opäť stáť v žltom drese," povedal Froome, ktorý si na pódiu dal spolu s víťazom i tretím pohár tmavého piva.


AALST/TASR,al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti