Šport

Talentovaného Vestenického chcú Taliani. Nepotrebujú ho ani skúšať

Tomáš Vestenický
Zdroj: SITA

Cestuje ku Kuckovi do Janova.

Slovenský futbalista Tomáš Vestenický mieri do talianskeho klubu FC Janov, kde už pôsobí jeho krajan Juraj Kucka. Sedemnásťročný Nitran odcestuje v stredu v sprievode manažéra Ľubomíra Moravčíka do Talianska.

"FC Janov má veľký záujem, Tomáša nepotrebovali ani skúšať. Hoci platí, že kým niečo nie je na papieri, tak neplatí nič, tento kontrakt je na veľmi dobrej ceste. Uskutočnili sa už dokonca rokovania na úrovni klubov, dohoda znie na hosťovanie s opciou," opísal pre nitra.sme.sk Ľubomír Moravčík. 

Zdroj: TASR

O Vestenického, ktorý upútal na vlaňajších majstrovstvách sveta hráčov do 17 rokov v Spojených arabských emirátoch, prejavili v minulosti záujem aj Celtic Glasgow či Bastia. Vestenický však nebude od začiatku hrávať za A-tím Janova, ktorý pôsobí v Serie A. "Tomáš začne v Primavere. Rezervné mužstvá klubov Serie A majú totiž vlastnú súťaž, určenú pre hráčov do 20 rokov," vysvetlil pre nitra.sme.sk Moravčík.

"Tomášovi sme dali súhlas, o jeho budúcnosti sa rozhodne v najbližších dňoch," komentoval situáciu okolo Vestenického odchodu do Janova generálny manažér nitrianskeho klubu Jozef Petráni.

NITRA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.