Surový sa so Slovanom dohodol na novom kontrakte

Tomáš Surový
Zdroj: TASR

Zároveň priznal, že v hre bola aj možnosť zotrvania na strednom Slovensku

Hokejista Tomáš Surový bude v kariére pokračovať v HC Slovan Bratislava. Ako informovalo stredajšie vydanie denníka Plus Jeden deň, s vedením účastníka KHL sa dohodol na novom ročnom kontrakte.

Tridsaťtriročný skúsený útočník odohral v uplynulej sezóne v drese "belasých" 56 zápasov a nazbieral 13 bodov. V polovici februára však zamieril do extraligovej Banskej Bystrice, kde aj ročník dohral a tímu pomohol k strieborným medailám.

"Zvažoval som rôzne možnosti. Mal som viacero ponúk. Či to už bolo Česko alebo nemecká DEL-ka. Keďže mám školopovinné deti, musel by som tam ísť bez rodiny, a to som už nemienil. Ak by sa bola vyskytla lukratívna ponuka z KHL, možno by som sa ešte obetoval, ale takto to nemalo význam. Dokonca som chvíľami premýšľam aj nad tým, že skončím kariéru a začnem robiť niečo iné," uviedol Surový pre Plus Jeden deň.

Zároveň priznal, že v hre bola aj možnosť zotrvania na strednom Slovensku. "Bola tu aj taká alternatíva, hovoril som s pánom Kovalom o finančných možnostiach, ale chápem, že klub má isté hranice a nechcel som zruinovať ich pokladnicu," zasmial sa účastník májových MS v Česku, pre ktorého je prioritou rodina.

"Zobral som to kvôli rodinke, ktorá môže byť v Bratislave so mnou. Deti tu budú chodiť do školy, čo bola moja priorita. Uvidíme, ako to pôjde. V najhoršom scenári sa môžem kedykoľvek vrátiť domov, do Banskej Bystrice," dodal.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti