Komisia rozhodcov uznala sťažnosť Slovana

Hráči Slovana Bratislava
Hráči Slovana Bratislava Zdroj: TASR

Zaoberala sa aj trestami pre rozhodcov, ktorí pochybili a svojím konaním výrazne ovplyvnili výsledok.

Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu v stredu potvrdila, že sťažnosť Slovana Bratislava na arbitrov nedeľňajšieho zápasu 2. kola Fortuna ligy 2015/16 so Spartakom Myjava (0:1) bola v oboch prípadoch opodstatnená.

"Belasí" podali oficiálnu sťažnosť v utorok. Podľa nich hlavný rozhodca Vladimír Vnuk i asistent Peter Kováč hrubými chybami ovplyvnili priebeh a výsledok zápasu s Myjavou. Nepáčili sa im najmä dve situácie zo 6. a 36. minúty duelu.

"V obidvoch prípadoch sme uznali túto sťažnosť za opodstatnenú. V 6. minúte zápasu mal byť nariadený pokutový kop v prospech Slovana a zároveň udelená červená karta hráčovi Myjavy. Musíme konštatovať, že gól, ktorý dosiahla Myjava v 36. minúte nemal platiť, pretože hráč Sládek, ktorý strelil gól, sa nachádzal mimo hry," povedal pre oficiálnu stránku klubu po zasadnutí komisie jej predseda Marián Ružbarský.

Rozhodcovská komisia SFZ sa zaoberala aj trestami pre rozhodcov, ktorí pochybili a svojím konaním výrazne ovplyvnili výsledok. "Proti všetkým trom delegovaným osobám sme prijali opatrenia v zmysle pozastavenia nominácie na určitý počet stretnutí, ktoré však nemôžem konkretizovať z dôvodu predpisu UEFA," dodal Ružbarský.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti