Slovan sa chystá prekvapiť Krasnodar

Tréning ŠK Slovan pred zápasom predkola EL UEFA proti FK Krasnodar.
Zdroj: TASR

Prípadný strelený gól by pred odvetou na Pasienkoch posmelil ich ambície.

Favoritom konfrontácie 3. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 FK Krasnodar - ŠK Slovan Bratislava je ruský tím, hosťujúci tréner Dušan Tittel napriek tomu neskladá vopred zbrane a tvrdí, že sa jeho mužstvo pokúsi zabojovať o vytúžený postup do play off.

"Belasí" musia hrať pozorne v obrane, ale zároveň byť aktívni smerom dopredu. Prípadný strelený gól by pred odvetou na Pasienkoch posmelil ich ambície. Slovan prvé dve prekážky v podobe gibraltárskeho a írskeho soka bravúrne zvládol, Krasnodar je však súper z iného súdka.

Zabojujeme o postup, ale hráčov nečaká nič príjemné

"Žreb v prvých dvoch predkolách bol pre nás priaznivý, ale musím povedať, že teraz sme spomedzi nasadených mužstiev dostali najsilnejšieho súpera. Neskladáme však zbrane, chceme urobiť dobrý výsledok a postúpiť do ďalšieho kola. Môj kolega na lavičke Krasnodaru určite vie o našich slabších aj silnejších stránkach, takisto aj my máme prehľad o hre súpera. Sme pripravení odohrať dva dobré zápasy. Bohužiaľ, naše mužstvo nie je kompletné, narušili nám to zranenia a trest Gorosita. Verím, že hráči, ktorí zajtra nastúpia, sa s tým vyrovnajú. V každom prípade má mužstvo Kranodaru viac silných ako slabých stránok. Hrá moderný ofenzívy futbal a taký chceme časom produkovať aj my v našej lige," zložil Tittel kompliment mužstvu Olega Kononova, ktoré sa do Európskej ligy prebojovalo z 3. priečky v najvyššej domácej súťaži.


Zápas Krasnodar - Slovan je na programe vo štvrtok 30. júla o 19.00 SELČ (v Rusku je o hodinu viac - pozn.). Meteorológovia predpovedajú teplé počasie, ručička teplomera by sa v priebehu dňa mala vyšplhať na 35 stupňov Celzia.

Hráčov nečaká nič príjemné. "Samozrejme, že počasie pre nás nie je ideálne, ale dva týždne dozadu bolo aj na Slovensku takéto teplo. V Írsku síce pre nás bolo prijateľnejšie počasie, ale podmienky sú rovnaké pre oboch súperov. Aj bez toho vieme, že to bude zajtra pre hráčov ťažké," povedal Tittel na predzápasovej tlačovej konferencii.

Brankár Ján Mucha vníma štýl hry Krasnodaru ako hravý a nie typicky ruský. "Povedal by som, že je to taká ruská Barcelona. Hrajú veľmi šikovne a kolmo dopredu, radi sa dostávajú do útoku postupnými prihrávkovými kombináciami v strede poľa. Na druhej strane vieme, že sú citlivejší v obrane. Uvidíme, s čím budeme spokojní po tomto ťažkom zápase, každopádne by som si veľmi rád udržal čisté konto," vyhlásil Mucha.

KRASNODAR/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.