Sagan obstál dôstojne na MS v disciplíne, v ktorej nikdy predtým súťažne nepretekal

Sagan obstál dôstojne na MS v disciplíne, v ktorej nikdy predtým súťažne nepretekal
Peter Sagan v teréne Zdroj: Profimedia.sk

V nedeľu bola opäť v permanencii naša najväčšia športová hviezda, Peter Sagan. Slovenský cyklista sa zúčastnil vôbec prvého ročníku majstrovstiev sveta v úplne novej cyklistickej disciplíne gravel, čo je akási zmes horskej a cestnej cyklistiky. Náš reprezentant dokončil preteky na slušnom 14. mieste. Tento výkon je o to zaujímavejší, že Sagan nikdy súťažne nepretekal na gravelovom podujatí, ak nerátame komerčné preteky Unbound Gravel v USA v júni. Aj tak ale za výkonmi mnohých ďalších cestných cyklistov na štarte mierne zaostal.

Podujatie sa odjazdilo v okolí talianskeho Veneta, s dojazdom priamo v tieni veľkej Citadelly. Išlo o vôbec prvý profesionálny ročník majstrovstiev sveta v graveli, čo bola donedávna iba americká hobby disciplína, no v ostatných rokoch rastie. O prvý titul sa okrem etablovaných gravel cyklistov prišli pobiť aj hviezdy z horskej či cestnej cyklistiky, vrátane nášho Petra Sagana. Preteky boli dlhé 194 kilometrov.

Prečítajte si tiež:

​Víťazom sa stal Belgičan Gianni Vermeersch, ktorý je špecialistom na miešanie cyklistických disciplín. V závere porazil Saganovho dobrého kamaráta, Taliana Daniela Ossa, s ktorým Peter jazdí takmer celú kariéru. Dvojica ušla zvyšku sveta už v prvej polovici pretekov a dotiahla svoj únik do cieľa.

Za nimi sa vo veľkej skupine hlavných favoritov dlho pohyboval aj Peter Sagan, až do útoku cyklistického velikána Mathieuho Van Der Poela, najväčšej hviezdy na štartovej listine. Ten napokon prišiel tretí. Sagan po jeho zrýchelní asi 30 kilometrov pred cieľom nestačil tempu najlepších a do cieľa napokon doputoval so stratou piatich minút, no na stále obstojnom 14. mieste. Vzhľadom na jeho dobrý výkon na nedávnych cestných majstrovstvách sveta sa ale asi čakalo trošku viac.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti