Šport

Záchranári našli pod snehom stratený Schumacherov talizman

shamballa.jpg

Horská služba použila na nájdenie skener.

Tri týždne po vážnej nehode bývalého nemeckého jazdca F1 Michaela Schumachera počas lyžovačky v Savojských Alpách sa podarilo horským záchranárom objaviť pod snehom jeho talizman. Náramok z korálok pochádzajúci z Tibetu nosil sedemnásobný svetový šampión na ruke celý život a veril v jeho zázračnú moc.

Pri páde na zjazdovke Schumacher magický talizman Shamballa stratil. Jeho manželka nechala prehľadať sanitku i vrtuľník, v ktorom ho transportovali do nemocnice v Grenobli, dokonca nechala vypísať i odmenu pre toho, kto náramok objaví. Až po 21 dňoch ho podľa rozhlasovej stanice France Blue Isere našli členovia horskej služby v Meribeli hlboko pod snehom v mieste, kde slávny pilot utrpel vážne zranenia. Šéf stanice Lépold Strajnic pre nemecký Bild dodal, že záchranárom pomohol pri pátraní skener.

Najúspešnejší pilot v dejinách "efjednotky" so siedmimi titulmi a 91 triumfami utrpel v nedeľu 29. decembra pri lyžiarskom úraze vážne zranenia hlavy a musel podstúpiť dve operácie. Pri druhej mu odstránili väčší hematóm a zmiernili tak tlak na jeho mozog. Lekári uviedli Schumachera do umelého spánku, aby telo lepšie zvládalo traumatický stav. Jeho stav je podľa manažérky Sabiny Kehmovej stabilizovaný, no naďalej kritický. Kedy by mohli nemeckú legendu F1 prebudiť, zostáva stále nejasné.

GRENOBLE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.