Šport

SAZ podozrivé hodnoty našich vytrvalcov prekvapili

Zprava: kladivár Marcel Lomnický, chodec Matej Tóth, trojskokanka Dana Velďáková
Zprava: kladivár Marcel Lomnický, chodec Matej Tóth, trojskokanka Dana Velďáková Zdroj: TASR/TVNOVINY.sk

Údaje majú pochádzať z databázy Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) a médiám ich poskytol neznámy informátor.

Slovenský atletický zväz (SAZ) zareagoval na informácie nemeckých a britských médií, podľa ktorých je svetová atletika pravdepodobne prešpikovaná dopingom. Spomínané médiá oznámili, že sa dostali k výsledkom vyše 12.000 krvných testov od 5000 atlétov.

Údaje majú pochádzať z databázy Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) a médiám ich poskytol neznámy informátor. SAZ prekvapila informácia denníka Daily Mail, podľa ktorej 8 percent vzoriek slovenských atlétov vo vytrvalostných disciplínach vykázalo podozrivé hodnoty.

"SAZ pozorne sleduje informácie týkajúce sa veľkého množstva podozrivých vzoriek krvných testov vyše 800 atlétov z celého sveta z obdobia rokov 2001 - 2012, ktoré nedávno priniesli nemecká televízia ARD/WDR a britský denník Sunday Times. Ďalšia informácia zverejnená v utorok (4. 8. ) v inom britskom denníku Daily Mail, že 8 percent vzoriek slovenských atlétov vo vytrvalostných disciplínach vykázalo podozrivé hodnoty, nás prekvapila. Zatiaľ však nemáme žiadne oficiálne informácie z Medzinárodnej asociácie atletických federácií, ktoré by tieto údaje potvrdzovali, a preto sa k tejto téme nemôžeme relevantne vyjadriť," uviedol v stanovisku predseda SAZ Peter Korčok.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.