Konečne! FIFA začala interné vyšetrovanie údajnej korupcie

Hovorca FIFA Walter De Gregorio.
Zdroj: TASR/AP

V reakcii na aféru dal šéf FIFA Sepp Blatter na začiatku júna, len niekoľko dní po svojom znovuzvolení, funkciu k dispozícii.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala interné vyšetrovanie údajnej korupcie, z ktorej 14 funkcionárov obvinili v máji americké a švajčiarske úrady. Pre agentúru Reuters to povedali dvaja ľudia blízki FIFA, ktorí zostali v anonymite.

FIFA spolupracuje s úradmi a o priebehu vyšetrovania nebude informovať

Členovia FIFA sa podľa zdroja podrobili minulý mesiac v Zürichu vyšetrovaniu za zatvorenými dvermi. Vyšetrovanie vedie paralelne s americkými a švajčiarskymi úradmi americký právnik Quinn Emanuel.

Svetový futbal sa dostal do krízy v máji po tom, čo na základe vyšetrovania amerických úradov obvinili z korupcie 14 ľudí, deväť funkcionárov FIFA a päť spolupracovníkov marketingových firiem, zaoberajúcich sa okrem iného predajom vysielacích práv. Úplatky za posledné dve desaťročia údajne presiahli 150 miliónov dolárov.

V reakcii na aféru dal šéf FIFA Sepp Blatter na začiatku júna, len niekoľko dní po svojom znovuzvolení, funkciu k dispozícii. Jeho nástupca bude známy po mimoriadnych voľbách vo februári.

ZÜRICH/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.