Zomrel bývalý tréner Ján Šterbák (†63)

jan.jpg
Zdroj: TASR

Na Slovensku viedol kluby Košíc, Popradu, Liptovského Mikuláša a Žiliny.

Vo veku 63 rokov v sobotu ráno zomrel bývalý česko-slovenský hokejový obranca Ján Šterbák. Informoval o tom oficiálny klubový web HC Košice. Hráčska a trénerská kariéra popradského rodáka sa spájala predovšetkým s metropolou východného Slovenska, kde naposledy pôsobil pri košickej mládeži.

Ján Šterbák sa narodil 11. júna 1952. Bol dlhoročným obrancom elitného košického hokejového mužstva a to v rokoch pôsobenia VSŽ Košice vo federálnej česko-slovenskej najvyššej hokejovej súťaži. Oranžovo-čierny dres "železiarov" obliekal desať sezón v súťažných ročníkoch 1971/1972 až 1981/1982.

Po skončení hráčskej kariéry pôsobil ako tréner na všetkých úrovniach. Ako reprezentačný tréner slovenského národného mužstva pôsobil v sezóne 1997/1998, ako asistent reprezentačného trénera v sezóne 2002/2003. Na MS 2003 v Helsinkách získal ako asistent Františka Hossu s národným mužstvom bronz. S reprezentačnou dvadsiatkou vybojoval bronz na MS vo Švédsku.

Na Slovensku viedol kluby Košíc, Popradu, Liptovského Mikuláša a Žiliny. V roku 1988 sa s Jánom Faithom podieľal na zisku druhého federálneho titulu pre Košice. S mužstvom MsHK Žilina získal v sezóne 2005/2006 ako hlavný tréner slovenský majstrovský titul. Po tejto veľmi úspešnej sezóne podpísal aj ďalší kontrakt s klubom HC Košice, v ktorom pôsobil pri mládeži až do súčasnosti.

Do pamäte širokej športovej verejnosti sa zapísal aj ako odborník pri spolukomentovaní televíznych hokejových zápasov.

KOŠICE/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti