Najskôr proti nim hral v predkole EL UEFA, teraz bude obliekať ich dres

Na archívnej snímke Erik Sabo ešte za Spartak Trnava premieňa pokutový kop do siete Paok Solún, ktorého dres začne obliekať.
Zdroj: TASR

Erik Sabo prestupuje zo Spartaku Trnava do Paoku Solún.

Fortunaligový klub FC Spartak Trnava sa dohodol na prestupe stredopoliara Erika Saba do PAOK-u Solún. V pondelok absolvuje 23-ročný univerzál v gréckom klube lekársku prehliadku a ak bude úspešná, podpíše kontrakt. O jeho dĺžke sa práve rokuje

"Pre Spartak Trnava ide o mimoriadne výhodnú ponuku, samozrejme klub akceptuje aj želanie samotného hráča posunúť sa ďalej v kariére a hrať v kvalitnom európskom tíme. Zároveň to Spartak považuje ako pozitívnu prezentáciu svojho odchovanca a "bílích andelov" v Európe," informoval TASR Marek Ondrejka, PR manažér Spartaka Trnava.

Sabo berie pôsobenie v Solúni, ktorý vyradil Trnavu v 3. predkole Európskej ligy, ako novú výzvu. "Takáto možnosť neprichádza každý deň, samozrejme som veľmi šťastný. Asi žiadny futbalista by nezaváhal ani na sekundu. Je to veľký posun mojej profesionálnej kariére. Som nesmierne vďačný, že mi Spartak dal šancu hrať najvyššiu súťaž. Rovnako moje poďakovanie patrí ľuďom, ktorí mi umožnili odísť a vyskúšať si niečo nové. Spartak je pre mňa aj naďalej srdcovou záležitosťou. Stále mu budem držať palce. Chcem si ale vyskúšať niečo nové. Je to pre mňa veľká výzva. Verím, že takto to pochopia moji aj trnavskí fanúšikovia," zdôraznil Sabo.

TRNAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.