Mourinho po zakopnutí v úvode Premier League kritizoval lekárku

Nahnevaný portugalský tréner Chelsea José Mourinho.
Zdroj: TASR/AP

"The Blues" remizovali so Swansea City, keď viac ako pol hodinu dohrávali s 10 hráčmi bez vylúčeného brankára.

Tréner futbalistov Chelsea Londýn Jose Mourinho dúfal, že oslávi podpis nového štvorročného kontraktu víťazstvom na Stamford Bridge. Napokon však bol rád, že sa jeho tím nestal prvým obhajcom titulu v Premier League, ktorý začne novú sezónu prehrou. "The Blues" remizovali so Swansea City 2:2, keď viac ako pol hodinu dohrávali s desiatimi hráčmi bez vylúčeného brankára Thibauta Courtoisa.

Mourinho na pozápasovej tlačovej konferencii nekritizoval svojich hráčov, ale pustil sa do lekárskeho tímu na čele s Evou Carneirovou. Portugalčana nahnevala situácia zo záveru zápasu, keď ostal na zemi ležať belgický stredopoliar Eden Hazard a lekársky tím Chelsea ho išiel na ihrisko ošetriť. Hráč tak musel ísť automaticky za čiaru a domáci boli krátko dvojnásobnom oslabení, pričom takmer inkasovali.

"Nebol som spokojný s mojím lekárskym tímom. Musia citlivejšie posúdiť situáciu. Konali impulzívne a vbehli na ihrisko neuvážene. Majú tam ísť len keď je hráč vážne zranený a bol som si istý, že Eden nemal vážny problém," kritizoval Mourinho.

K rozhodcom sa tentokrát vyjadriť odmietol, aj keď sa mu nepáčila situácia, keď Courtois v 52. minúte v šestnástke fauloval Bafetimiho Gomisa. Rozhodca Michael Oliver nariadil jedenástku, Belgičana vylúčil a faulovaný Gomis z bieleho bodu vyrovnal na 2:2.

"K rozhodcom sa nebudem vyjadrovať. Prvýkrát sa pokúsim ovládať sám seba. Je to prvý deň, kedy nás takto potrestali, ale nebol by to prvý deň, čo by som si otvoril ústa," povedal Mourinho. Hráči Swansea sa mohli stať len druhým tímom z Premier League, ktorý počas pôsobenia portugalského kouča v Chelsea dokázal vyhrať na Stamford Bridge. Minulý rok v apríli sa to podarilo Sunderlandu.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.