Višňovský vraj mieri do Slovana. Dostal čas na rozmyslenie

Ľubomír Višňovský v exhibícii na počesť tragicky zosnulého Pavla Demitru medzi Slovak Stars a St. Louis Blues Alumni
Zdroj: TASR

Rodák z Topoľčian naposledy v drese Slovana odohral 32 zápasov, v ktorých strelil 6 gólov a zaznamenal aj 10 asistencií.

Slovan Bratislava by chcel viac ako dva týždne pred štartom ôsmeho ročníka KHL vystužiť káder ešte o troch hokejistov. Tréner Miloš Říha už vo výbere skúseného obrancu podnikol prvé kroky, keď sa stretol s Ľubomírom Višňovským, no definitívne si zatiaľ ruky nepodali. Okrem neho by rád v tíme videl aj dvoch útočníkov, z toho minimálne jedného v údernej formácii.

"Belasí" sa v príprave vezú na víťaznej vlne. Z doterajšej šesťzápasovej porcie sa tešili z triumfu až päťkrát, premožiteľa našli len v Medveščaku Záhreb, ktorému v sobotu podľahli doma 1:3. Do začiatku nového ročníka KHL odohrajú ešte tri duely, následne ich 26. augusta čaká ostrý štart do ligy proti Admiralu Vladivostok.

Říha Slovan vo výlukovej sezóne 2004/2005 k titulu majstra a Višňovský bol pri tom

"Máme síce výsledky, ale to ešte nič neznamená. Dokázali sme vyhrať aj prehrať. V novom ročníku sa určite vyformuje nejaké silné kvarteto, a potom budú nasledovať ostatné tímy, ktoré budú bojovať o play off a dobré umiestnenie. V tejto chvíli je ešte skoro hovoriť o tom, komu dokážeme konkurovať, keďže z tímov v KHL sme dosiaľ videli len Ufu a Záhreb," povedal pre TASR Říha.

Kávička s Višňovským

Okrem tréningových jednotiek s tímom sústredí svoju pozornosť aj na dopĺňanie súčasného kádra. "Určite budeme pracovať na jednom obrancovi a dvoch útočníkoch. Ešte do začiatku sezóny chceme nájsť kvalitného hráča do prvého, respektíve druhého útoku. Nebudeme sa však nikam ponáhľať, aby sme neurobili chybu," dodal Říha.

Miesto skúseného obrancu by mohol zastať Ľubomír Višňovský, ktorý sa už stretol s českým koučom. "S Ľubom sme boli spolu na káve, no zatiaľ sme len v prvej fáze rokovania. Porozprávali sme sa, dali si čas na rozmyslenie."

Zdroj: TASR

Návrat 38-ročného tímového odchovanca by bol pre Slovan mimoriadne cenným defenzívnym tromfom. Ľubomír Višňovský má za sebou náročnú sezónu, v ktorej pre zdravotné ťažkosti vynechal takmer 30 duelov. S NY Islanders mu zmluva skončila, aj preto sa vedenie Slovana snaží o jeho získanie. Tréner Říha však mal jednu podmienku.

"Povedal som mu, že bude musieť hrať napravo. Ľubo dodal, že s tým nemá žiadny problém," uviedol 56-ročný Říha, ktorý doviedol Slovan vo výlukovej sezóne 2004/2005 k titulu majstra Slovenska a Višňovský bol pri tom.

Bližšie podrobnosti rozhovoru s ním však tréner "belasých" vzhľadom na morálku hráčov uviesť nechcel: "Nechcem to púšťať do éteru ani do kabíny. Tá napríklad bude na neho čakať, Ľubo napokon nepodpíše a na tím to bude mať zlý vplyv. Stretli sme sa, porozprávali sa a uvidíme, ako to bude vyzerať ďalej."

Hoci Slovan naďalej sužujú problémy s vyrovnaním finančných podlžností hráčom za uplynulú sezónu, nálada v kabíne je podľa trénera dobrá.

"S prístupom hráčov som spokojný, pretože zvládli penzum práce, ktorú sme na nich naložili. Pracujú na tréningoch najlepšie ako vedia. Mužstvo sme zložili na poslednú chvíľu, aj preto sa v procese stále vyskytujú chybičky. Tieto sa v najbližších dňoch do štartu ligy budeme snažiť odstrániť," dodal Říha.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.