Sabovi to vyšlo! Na štyri roky sa upísal PAOK-u Solún

Na archívnej snímke Erik Sabo ešte za Spartak Trnava premieňa pokutový kop do siete Paok Solún, ktorého dres začne obliekať.
Zdroj: TASR

Na videu si pozrite jeho najlepšie futbalové kúsky.

Slovenský futbalový stredopoliar Erik Sabo definitívne opúšťa Spartak Trnava a sťahuje sa do gréckeho PAOK- Solún. V utorok podpísal s účastníkom play off Európskej ligy zmluvu na štyri roky. TASR o tom informoval Michal Čierny zo spoločnosti Stars and Friends, ktorá hráča zastupuje a transfer sprostredkovala.

Motiváciou je aj to, že hrajú Európsku ligu. Trnava mi bude chýbať, som jej odchovanec

„Je to krok vpred v mojej kariére. Klub zatiaľ detailne nepoznám, viem však, že majú skvelých fanúšikov, rovnako ako Trnava. Samotné mužstvo má kvalitu, bolo to vidieť už počas nášho zápasu. Z tohto pohľadu teda môžem povedať, že idem do lepšieho. Ďalšou motiváciou je aj to, že hrajú Európsku ligu. Trnava mi bude chýbať, som jej odchovanec. Budú mi chýbať ľudia, moji kamaráti a predovšetkým skvelí fanúšikovia. Nesmiem zabudnúť ani na svojich spoluhráčov. Moje ciele sú jasné - chcem hrávať a presadiť sa. Nerád by som sedával na lavičke, to však bude samozrejme závisieť len od mojich výkonov. Bol by som rád, ak by mi prestup pomohol aj k slovenskej reprezentácii. Je to lepšia liga, kvalita je vyššia a budem viac na očiach reprezentačnému trénerovi Kozákovi. Z prestupu mám samozrejme veľkú radosť. Zároveň by som sa rád poďakoval Trnave za to, že mi dala šancu v mužskom futbale a napokon aj za to, že mi prestup do Grécka umožnila," povedal Sabo tesne po podpise zmluvy.


Viac o pozadí prestupu prezradil Roman Vojtek zo spoločnosti Stars and Friends. "Erik dnes podpísal zmluvu na štyri roky. Je to dobrý klub s vysokými ambíciami. Záujem o Erika bol veľký, keďže má kvalitu a dáva góly a jeho štatistiky sú výborné. Je to zároveň člen širšieho kádra reprezentácie. Erik mal viacero dobrých možností na prestup, no rozhodli sme sa pre PAOK. Sledovali ho minimálne rok a počas tohto obdobia ho videli viackrát. Definitívne rozhodnutie padlo po dvojzápase s Trnavou. Majú pravidelne majstrovské ambície, v tomto prestupovom období k nim prišlo viacero dobrých hráčov a stále hrajú aj v Európskej lige. Z tohto pohľadu to teda hodnotíme ako dobrý prestup," povedal Vojtek.


Παίκτης του ΠΑΟΚ για τα επόμενα τέσσερα χρόνια ο Έρικ Σάμπο #WelcomeErik #PAOKTransfers

Posted by PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ on 11. august 2015
SOLÚN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti