Šport

Nagy je spokojný s MS: "Teraz prídu štátnice"

Plavecký reprezentant Richard Nagy.
Zdroj: TASR

Najlepší slovenský plavec za rok 2014 v Kazani pri každom štarte prepísal slovenské historické tabuľky.

Slovenské plávanie si zhodnotilo nedávne majstrovstvá sveta v dlhom bazéne v Kazani pozitívne. Na utorňajšej tlačovej konferencii prezidentka Slovenskej plaveckej federácie Irena Adámková použila slová legendy Martiny Moravcovej, že "naši plavci neprekvapili, ale ani nesklamali".

Slovensko zostalo bez semifinále, resp. finále. "Aj keď sme očakávali nejaké to semifinále od Riša Nagya, Katky Listopadovej či Tomáša Klobučníka, vystúpenie našich plavcov sú reálnym zhodnotením podmienok, v ktorých pracujú. Rišo Nagy bol v štyroch disciplínach so štyrmi národnými rekordmi najúspešnejším Slovákom. No ani ostatní nesklamali a ja skladám klobúk pred nimi, ako aj pred ich trénermi," povedala Adámková.

Zdroj: TASR

Mladá Slovenka, ktorá si v bazéne na futbalovom štadióne miestneho Rubinu verila: "Určite som chcela vylepšiť slovenské maximum, keďže som ho už posunula v máji na Veľkej cene Slovenska. Takže tá ambícia tu bola. Aj keď som chcela, aby to bolo ešte trochu rýchlejšie, v podmienkach, ktoré tam boli, som s tým spokojná. A je to dobrý odrazový mostík do budúcnosti. Teraz by som rada popracovala na stovke, keďže práve stovka je olympijská disciplína."

Zdroj: TASR

Nespokojnosť s výsledkami, resp. dosiahnutými časmi, ktoré sa ale pohybovali na úrovni osobných rekordov, vyjadril Katarína Listopadová a Tomáš Klobučník. "Chybou bolo, že po majstrovstvách Slovenska nebol čas na oddych, okamžite sa išlo na univerziádu do Kórejskej republiky. Hoci Tomáš ešte týždeň pred Kazaňou plával výborne, na samotnom šampionáte sa mu už nepodarilo udržať formu. Podobne to bolo aj v prípade moje druhej zverenky Katky," povedal médiám reprezentačný tréner Miroslav Machovič.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti