Šport

Vonnová sa opäť zranila. Teraz je to členok

Lindsey Vonnová.
Zdroj: TASR

Aký lekársky zákrok bude nutný a aká pauza bude nasledovať, to ešte nie je známe.

Americká zjazdárka Lindsey Vonnová sa opäť zranila, počas štvrtkového tréningu si spôsobila zlomeniny kostičiek v členku. Informovala rakúska tlačová agentúra APA s odvolaním sa na facebookový status slávnej športovkyne.

Vonnová odpichla letnú časť prípravy na snehu u protinožcov, tak ako aj iní lyžiari, napríklad popredný slovenský slalomár Adam Žampa. "Čaute, ľudia, na nešťastie som dnes počas tréningu na Novom Zélande padla. Mám v členku čosi zlomené a cestujem späť do štátov. Keď budem mať viac informácií, dám vedieť, hlási Vonnová na sociálnej sieti.

Hey guys, I unfortunately crashed today while training in New Zealand. I have a small fracture in my ankle and have to...

Posted by Lindsey Vonn on 13. august 2015

Vonnová sa na súťažné svahy vrátila v decembri minulého roka po vynechaní začiatku sezóny. Na MS síce zlato nedobyla, nevyhrala ani veľký glóbus Svetového pohára, ale podarilo sa jej získať tie malé za obe kĺzavé disciplíny, v zjazde siedmykrát a v super-G piatykrát v kariére.

Predtým súťažne pauzovala 349 dní, v roku 2013 si na MS poranila koleno, potom v nasledujúcej zime uponáhľala návrat a pre roztrhnuté väzy vynechala prakticky celú olympijskú sezónu.

WANAKA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.