Bývalý český futbalový supertalent sa vracia k športovej kariére. Vyskúša si MMA

Bývalý český futbalový supertalent sa vracia k športovej kariére. Vyskúša si MMA
Marin Fenin. Zdroj: Profimedia.sk

V minulosti veľký talent českého futbalu Martin Fenin sa vo veku 35 rokov vracia k športovej kariére. Neuvidíme ho však na futbalových trávnikoch, ale v klietke, keďže prijal ponuku predstaviť sa v Oktagone.

V mladosti mal všetky predpoklady na to, aby sa stal hviezdou svetového futbalu. V roku 2007 na MS do 20 rokov strelil viac gólov ako uruguajské hviezdy Luis Suarez či Edinson Cavani.

Spočiatku mala jeho kariéra stúpajúcu tendenciu. Do povedomia veľkoklubov sa dostal práve na svetovom šampionáte do 20 rokov. V tom čase odmietol podpísať zmluvu s Juventusom a vybral si prestup do Frankfurtu. Pri debute v nemeckom klube zaznamenal hetrik.

Prečítajte si tiež:

Psychické problémy ho donútili prerušiť kariéru

Po príchode do Bundesligy priťahoval veľkú pozornosť fanúšikov a sponzorov a ukazoval veľký potenciál. Prišli však aj prvé problémy, keď počas grilovačky podpálil svoj byt. Vyvrcholilo to v roku 2011, keď pod vplyvom alkoholu vypadol z okna hotelovej izby.

Priznal aj psychické problémy, pre ktoré prerušil futbalovú kariéru. Po incidente sa ešte vrátil k futbalu, ale nedokázal sa presadiť v Slávii Praha ani v Tepliciach. V roku 2016 nakoniec ukončil kariéru v tretej nemeckej lige.

Teraz sa bývalý český futbalista vracia k športu, keď sa do roka predstaví v zmiešaných bojových umeniach (MMA) v organizácii Oktagon.

Kto bude Feninovým súperom je zatiaľ otázne. „Mysleli sme si, že jedno meno už máme, ale ešte o tom diskutujeme,“ uviedol promotér Oktagonu Ondřej Novotný.

Fenin je srdcom aj dušou športovec a chýba mu zápasový adrenalín. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa predstaví v Oktagone. „Uvedomil som si, že keď bol človek niekedy profesionálnym športovcom, adrenalín mu chýba,“ uviedol Fenin.

Pozrite si archívnu reportáž zo športových novín o prekvapení v MMA.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MMA

Dôležité udalosti