Šport

Dominika žije austrálsky sen: Zničila Halepovú a dostala sa do najlepšej štvorky

Dominika Cibulková postúpila do semifinále
Zdroj: SITA

V semifinále Australian Open sa Cibulková pobije o postup do finále s Radwanskou.

Slovenská tenistka si v štvrťfinálovom zápase hladko poradila s Rumunkou Simonou Halepovou v dvoch setoch 6:3 a 6:0. Zápas trval presne hodinu.

Dvadsiata nasadená Cibulková držala zápas pevne vo svojich rukách od začiatku do konca a súperku takmer k ničomu nepustila. Hneď v úvode zápasu brejkla jedenástu nasadenú Halepovú a brejk následne potvrdila, v prvom sete, ktorý trval 34 minút stratila iba tri gemy.

Druhý set bol ešte jasnejší, za 26 minút dala Rumunke "kanára".

Zdroj: SITA

"Mentálne som sa na tento zápas výborne pripravila a urobila všetko perfektne. Stopercentne rozhodlo aj to, že som už mala nejaké skúsenosti s takými dôležitými stretnutiami na veľkých turnajoch, zatiaľ čo moja súperka nie," vravela 24-ročná Cibulková v prvom pozápasovom interview na kurte. 

Zdroj: SITA

V konferenčnom hovore so slovenskými médiami označila za kľúč k úspechu výborne podanie a bekhendy po lajne.

"Hrala som presne tak, ako sme si s trénerom Maťom Liptákom povedali, agresívne, chodila som si do kurtu a rýchlo som viedla 4:1. Potom som ju nechala trochu hrať, stála som viac za základnou čiarou a podarilo sa jej znížiť na 3:4. Svietilo slnko a aj to sa podpísalo pod tri dvojchyby, začala som byť trochu negatívna. V ôsmom geme pri jej podaní som však zahrala pár dobrých loptičiek, opadla zo mňa zviazanosť a v ďalšom priebehu zápasu som už na dvorci dominovala. Začala som používať výborné bekhendy po lajne, ktorými som ju ničila a mastila som ju aj z forhendu, čo mi vyhralo zápas. Vedela som, že sa nemôžem nechať zatlačiť. Hrala som kvalitne, rýchlo a nedala som jej dýchať. Simona ma ničím neprekvapila," povedala Cibulková.

Zdroj: facebook/Dominika Cibulková

Podľa slovenskej jednotky bol zápas náročnejší ako ukazuje konečný výsledok. "Hoci duel trval iba hodinu, boli tam dlhé fyzicky náročné výmeny, také žabomyšie vojny. Halepová mi nedala nič zadarmo. Pocity po premenenom mečbale a postupe do semifinále sa ani nedajú slovami opísať. Sú to najkrajšie momenty na svete, pre ktoré robím tento šport. Teší ma, že na takom veľkom dvorci som ukázala svoj najlepší tenis," poznamenala držiteľka troch titulov na okruhu WTA, ktorá sa pokúsila porovnať semifinále z Roland Garros z roku 2009 s melbournskym.

Zdroj: SITA

Cibulková: Agnieszka mi nič nedaruje

"Je to úplne iná story. V Paríži som bola 19-ročné dievčatko, ktoré vo štvrťfinále prvýkrát v kariére zdolala Mariu Šarapovovú. Nevedela som, o čom to všetko je. Dnes mi určite pomohlo, že som už viackrát okúsila grandslamové štvrťfinále. Vedela som, ako sa budem cítiť a ako to zvládnuť, som už skúsenejšia a dospelejšia Dominika."

Zdroj: SITA


MELBOURNE/SITA, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.