Vlhová už tento víkend začne obhajovať malý glóbus. Tu nájdete harmonogram Svetového pohára

Vlhová už tento víkend začne obhajovať malý glóbus. Tu nájdete harmonogram Svetového pohára
Petra Vlhová s malým glóbusom za slalom. Zdroj: FOTO TASR – Martin Baumann

Už tento víkend odštartuje nová sezóna v alpskom lyžovaní. Premiérové preteky Svetového pohára žien sa uskutočnia v rakúskom stredisku Sölden, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová.

Tá bude obhajovať malý krištáľový glóbus, ktorý získala v minulom ročníku. V celkovom poradí hodnotenia Svetového pohára obsadila druhú priečku za Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Prečítajte si tiež:

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) v nadchádzajúcej sezóne schválila 41 pretekov Svetového pohára žien, čo je o štyri viac ako pred rokom.

Druhé podujatie sezóny je na programe 5-6. novembra, kedy na pretekárky čakajú dva zjazdy. O týždeň neskôr sa Svetový pohár vráti do Rakúska, kde sa fanúšikovia môžu tešiť na atraktívny paralelný slalom.

Nasledovať bude slalom vo fínskom Levi a v americkom Killingtone. Na domácom svahu najväčšej Vlhovej súperky Shiffrinovej sa okrem slalomu uskutoční aj obrovský slalom.

V prvý decembrový víkend sa lyžiarky presunú do kanadského Lake Louise, kde sa uskutočnia rýchlostné disciplíny, dva zjazdy a super-G.

Program sezóny Svetového pohára v lyžovaní.

​Pozornosť slovenských priaznivcov sa bude 10-11. decembra sústreďovať do talianskeho Sestriere, kde bude Petra Vlhová bojovať o ďalšie body vo svojich najsilnejších disciplínach – v slalome
a v obrovskom slalome.

Švajčiarsky St. Moritz bude tento rok dejiskom pretekov v rýchlostných disciplínach. Posledné preteky v roku 2022 budú patriť opäť patriť slalomu a obrovskému slalomu v rakúskom Semmeringu.

V rýchlom slede

Po novom roku čaká na rodáčku z Liptovského Mikuláša nahustený program, keďže v priebehu šiestich dní sa uskutočnia tri podujatia v technických disciplínach, postupne v chorvátskom Záhrebe,
v slovinskej Kranjskej Gore a v rakúskom Flachau.

V januári budú nasledovať ešte dve podujatia v rýchlostných disciplínach a v závere prvého mesiaca v roku prídu na rad obrovský slalom v Rakúsku a slalom a obrovský slalom u našich západných susedov v Špindlerovom Mlýne.

Finiš v marci

Nasledovať bude vrchol sezóny, ktorým budú majstrovstvá sveta vo Francúzsku. Preto sa vo februári uskutoční iba jedno podujatie v rámci Svetového pohára vo Švajčiarsku, kde sa uskutoční zjazd a super-G.

Desiateho a 11. marca sú na programe preteky v slalome a obrovskom slalome vo švédskom Åre a sezóna vyvrcholí 15–19. marca v andorskom stredisku Soldeu, kde sa uskutočnia štyri disciplíny Svetového pohára.

Pozrite si tiež reportáž o hodnotení predošlej sezóny z pohľadu Petry Vlhovej.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti