Šport

Potvrdené! Sagan pôjde Vueltu, Froome lídrom Sky

Alejandro Valverde, Chris Froome, Joaquim Rodriguez a Peter Sagan pred štartom 16. etapa Bourg-dePéage – Gap.
Zdroj: TASR/AP

Ten sa môže stať iba tretím cyklistom, ktorý v jednom roku vyhrá TdF aj Vueltu.

Cyklistický profitím Tinkoff-Saxo v pondelok oficiálne potvrdil, že slovenský reprezentant Peter Sagan pôjde španielsku Vueltu. Pridá sa tak ku kolegovi Poliakovi Rafalovi Majkovi, informoval portál cyclingnews.com.

Kompletnú zostavu na Vuelta a Espana, ktorá sa začne v sobotu, zverejní vedenie tímu ruského milionára Olega Tiňkova v utorok. Pre Sagana to budú prvé preteky od Tour de France, na ktorých získal štvrtýkrát za sebou zelený dres.

"Pôjdem na Vueltu, ktorá by pre mňa mohla byť dobrá príprava na majstrovstvá sveta. Nebude pre mňa prioritou, skôr sa tam chcem zapracovať do pretekárskeho rytmu. No ak by som sa ocitol na popredných pozíciách v etape, určite nepremrhám šancu na víťazstvo," povedal už pred pár dňami Slovák, ktorý bude na španielskych cestách na tomto podujatí Grand Tour štartovať tretíkrát. Vlani odstúpil v 14. etape, aby sa regeneroval pred svetovým šampionátom.

Lídrom tímu Sky bude úradujúci víťaz TdF Chris Froome. Ten sa môže stať iba tretím cyklistom, ktorý v jednom roku vyhrá TdF aj Vueltu. V roku 1963 sa to podarilo Jacquesovi Anquetilovi a v roku 1978 Bernardovi Hinaultovi. Tridsaťročný Froome na Vuelte skončil dvakrát druhý.

Viac informácií o Vuelte nájdete TU!

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.