VIDEO: Regenda má v NHL prvé body. Najmä jeho kombinácia na jeden dotyk je ako z učebnice

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenskí hokejoví útočníci Juraj Slafkovský aj Pavol Regenda odohrali v zámorskej NHL ďalšie zápasy, s poradovým číslom štyri, respektíve tri, pričom druhý menovaný zaknihoval svoje premiérové body v profilige.

Montreal so Slafkovským zmazal dvojgólové manko a radoval sa z víťazstva 3:2 po predĺžení proti Pittsbughu. Anaheimu nestačili ani dve asistenciu Regendu, ktorý totiž prehral s New Yorkom Rangers 4:6.

Tohtoročná draftová jednotka Slafkovský sa v zostave Montrealu v súboji proti Pittsburghu prepadla do štvrtej formácie s Mikeom Hoffmanom a Jakeom Evansom.

Prečítajte si tiež:

​Regenda hrajúci za Anaheim nastúpil do zápasu v druhej lajne s Trevorom Zegrasom a Troyom Terrym. V prvej tretine prekypoval mimoriadnou aktivitou, ktorý sa energicky vracal vypomáhať defenzíve a vzápätí bol aktívnou súčasťou brejkov.

Jeden taký podnikol v 16. minúte s Vatranom. Ten si so Slovákom narazil puk a následne presnou strelou vyrovnal na 1:1.

Skvelá robota Regendu sa prejavila aj o zhruba dve minúty neskôr, keď v dobrej pozícii pred bránkou vypichol puk útočníkovi Rangers.

Regendov čas sa v prostrednej časti čas na ľade znížil (za 40 minút odohral len 7:01 minúty, čo bol druhý najnižší počet z tímu „káčerov“), no aj tak predviedol jeden veľmi pekný moment.

V bezprostrednej blízkosti pred svojim gólmanom Gibsonom v poslednej chvíli zobral puk z hokejky ostrostrelcovi „jazdcov“ Artemijovi Panarinovi.

V 48. minúte únikom po pravej strane zaujal Regenda, ktorý sa snažil prihrávať Jonesovi pred bránku, tento zámer však nevyšiel.

V 57. minúte prišla ďalšia Regendova chvíľa, keď si pripísal aj druhú asistenciu. Jeho strelu neposlal z dorážky do siete Jones, ale až Gant, ktorý tak len zmiernil prehru Anaheimu 4:6.

Regenda sa dočkal zhruba 11-minútovej porcie času, počas ktorej zaznamenal spomenuté dve asistencie. Spomedzi útočníkov Ducks však dostal druhý najmenší priestor.

Slafkovský bez bodu

Juraj Slafkovský bol po dvoch tretinách štvrtým najmenej vyťažovaným hráčom Montrealu, po záverečnej dvadsaťminútovke mal suverénne najnižší ice-time zo všetkých hráčov Montrealu (9:52 min - druhý najhorší bol v tomto ukazovateli Hoffman s časom 11:38). Slafkovský za ten čas rozdal tri hity, bez strely na bránku.

Košický rodák počas pobytu na ľade však srdnato chodil do súbojov pri mantineli. Dokonca bol v druhej tretine súčasťou sľubne sa rozvíjajúceho útoku Canadiens, z ktorého však napokon gól nepadol.

Osemnásťročný robustný forvard sa v úvode záverečnej časti hry prezentoval tradičnou dôraznou hrou, vďaka ktorej sa mu za bránkou súpera podarilo získať puk cez dvoch protihráčov.

Päť minút pred koncom sa dokonca mohol tešiť, v poslednej chvíli však puk pred ním lapil brankár „tučniakov“ Casey DeSmith.

Pozrite si aj reportáž o plusových bodoch Slafkovského a Fehérváryho.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti