Gyömbér k Tottimu či Džekovi do AS Rím: "Splnil sa mi sen"

Norbert Gyömbér.
Norbert Gyömbér Zdroj: TASR

S futbalom začínal v rodnej Revúcej a potom v Dukle Banská Bystrica.

Slovenský futbalový reprezentant Norbert Gyömbér podpisom zmluvy skompletizoval svoj príchod do slávneho talianskeho klubu AS Rím. Dvadsaťtriročný defenzívny univerzál, ktorý dosiaľ pôsobil v druholigovej Catanii, zamieril do večného mesta na ročné hosťovanie s trojročnou opciou.

Za AS si zahrá nielen najvyššiu taliansku súťaž, ale aj Ligu majstrov. "Podpis zmluvy s AS Rím je pre mňa splnením jedného sna. Je to fantastické, že som sa stal členom veľkoklubu," uviedol Gyömbér pre internetovú stránku hráčskej agentúry CSM-Agency.

Slovenský reprezentant sa tak stal spoluhráčom legendárneho Francesca Tottiho. O záujme Rimanov sa prvýkrát dozvedel v polovici júna. "Šoféroval som, keď sa mi ozval pán Vengloš s tým, že ho kontaktovali zástupcovia AS Rím. Zostal som nervózny. Musel som znížiť rýchlosť (smiech). Som rád, že sa to už konečne zrealizovalo. Trvalo to dlhšie, no našťastie všetko dobre dopadlo," pokračoval.

V Ríme bol počas minulej sezóny často, keďže ho v hlavnom meste Talianska operovali. Vtedy mu však ani nenapadlo, že sa o pár mesiacov vráti do metropoly ako hráč AS. U "vlkov" by mal nosiť dres s obľúbenou 23-kou. "Zatiaľ som ubytovaný v hoteli, kde sú aj ďalší noví hráči AS. Napríklad aj Džeko alebo Salah. S tímom som zatiaľ netrénoval. V utorok som absolvoval lekársku prehliadku, vtedy som sa stretol s niektorými spoluhráčmi. Včera som v tréningovom centre AS trénoval sám, keďže mužstvo malo voľno. Dnes absolvujem s tímom prvý tréning. Tam by som sa mal stretnúť aj s trénerom Rudi Garciom. Zajtra odchádzame do Verony na prvý ligový zápas. Dúfam, že budem v nominácii," zaželal si Gyömbér.

O prestupe slovenského futbalistu sa už hovorilo dlhé týždne. V médiách sa objavila prestupová čiastka 2,5 milióna eur. "Treba povedať, že o Nora bol veľký záujem. Okrem AS Rím to bola Sampdoria, Palermo a Fiorentina. A takisto aj môj spolupracovník Braňo Jašurek mal pre Norbiho ponuky z ruskej najvyššej súťaže. Rimania však boli počas celého obdobia féroví, mali veľký záujem o slovenského stopéra. S Walterom Sabatinim, riaditeľom AS Rím, sme mali veľa sedení. Nakoniec sme sa s Norbim rozhodli pre tento veľkoklub. Dôležitým faktorom bolo aj to, že AS Rím hrá Ligu majstrov. 'Brzdiacim' elementom bola aj nejasná situácia v Catanii. Nevedelo sa, že v akej súťaži bude po korupčnej afére štartovať," uviedol pre csm-agency.sk hráčov licenčný manažér Juraj Vengloš, majiteľ agentúry CSM-Agency. Podľa neho Gyömbér prestup do top klubu zvládne. "Jednoznačne áno! Síce veľa ľudí je skeptických, no on má kvalitu na to, aby hral za AS Rím. Lekársku prehliadku má úspešne za sebou, dnes už bude trénovať so svojim tímom. S najväčšou pravdepodobnosťou bude v kádri AS Rím na sobotňajší duel vo Verone," dodal.

RÍM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.