Prezidentský kandidát FIFA Chung odmieta špekulácie o daroch

Juhokórejčan Chung Mong-joon.
Zdroj: TASR/AP

Týkajúsa príspevkov pre Haiti a Pakistan.

Juhokórejský kandidát na post prezidenta FIFA Chung Mong-joon uviedol, že jeho finančné príspevky pre Haiti a Pakistan boli "charitatívne dary" a akékoľvek pokusy vyšetrovať ich ozajstný zámer sú "cynické a neetické".

Chung v reakcii na údajné vyšetrovanie jeho donácií zo strany FIFA zdôraznil, že už od 90-tych rokov minulého storočia pravidelne venuje peniaze na dobročinné účely.

"Nedávne správy médií tvrdia, že FIFA začala vyšetrovať dary čestného prezidenta FIFA Dr. Chung Mong-Joona z roku 2010 na humanitárnu pomoc pre Haiti a Pakistan. Ak sú tieto správy pravdivé, tak ich odsudzujeme ako cynický a neetický pokus FIFA dokonca aj charitatívne dary klamlivo vykresliť v prospech politickej manipulácie," uviedol Chungov štáb v oficiálnom stanovisku.

Chung Mong-joon sa bude uchádzať o post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na uvoľnené miesto po Seppovi Blatterovi. Šesťdesiattriročný Chung bol členom exekutívy FIFA od polovice 90-tych rokov až do roku 2011 a patril k oponentom Blattera. Voľby nového šéfa svetového futbalu sa uskutočnia 26. februára 2016, pripomenula agentúra Reuters.

SOUL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.