Rusi už poznajú trest za incident po finále MS

Smutní ruskí hokejisti po prehratom finále
Smutní ruskí hokejisti po prehratom finále Zdroj: TASR

Pri hymne kanadských víťazov turnaja v Česku opustili ľadovú plochu.

Ruská hokejová federácia musí zaplatiť mastnú pokutu, ktorá je poslednou bodkou za incidentom reprezentantov po prehratom finále na MS v Prahe.

Za konanie hráčov Zbornej zaplatí federácia pokutu 80-tisíc švajčiarskych frankov (74 314 €), informuje oficiálna stránka stránkach Medzinárodnej hokejovej federácie.

Zverenci trénera Olega Znaroka iba ťažko trávili drvivú finálovú prehru 1:6, po zápase nezniesli pohľad na dekoráciu nových šampiónov a počas slávnostného ceremoniálu sa na príkaz kapitána Iľju Kovaľčuka odobrali predčasne do šatne.

Hráčom zbornej sa po prehre už nechcelo ísť ani po strieborné medaily. Prezident IIHF René Fasel musel na ruské hviezdy mávať, aby si prišli prevziať druhý najcennejší kov. Lenže pre zdrvených Rusov bol pohľad na oslavujúceho súpera natoľko frustrujúci, že sa vzápätí odobrali do kabíny, čo ocenili diváci piskotom.

Portál gazeta.ru informuje, že ruská federácia súhlasí s trestom a proti rozhodniutiu IIHF sa neodvolá. Jej predstavitelia nie sú spokojní, že hráči odišli tvrdiac, že to neurobili so zlým úmyslom a neúcte k súperom.

https://www.youtube.com/watch?v=2v4ZmAD_dTkZÜRICH/zg, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.