Šport

Potvrdené! Pľuščenko ide na olympiádu

Jevgenij Pľuščenko
Zdroj: SITA

Nominácia oznámila ruská federácia.

Ruská krasokorčuliarska federácia potvrdila neoficiálne informácie, ktoré sa objavili už v utorok, a po kontrolnom teste nominovala v stredu na zimné olympijské hry do Soči do súťaže mužov Jevgenija Pľuščenka.

Petrohradčan sa pohybuje vo svetovej špičke už pätnásť rokov a Soči by malo byť jeho definitívnou rozlúčkou s amatérskym ľadom. V Salt Lake City 2002 i Vancouveri 2010 získal striebro, v Turíne 2006 bol zlatý. Nomináciu 31-ročného Pľuščenka ešte musia potvrdiť Ruský olympijský výbor a ministerstvo športu, v oboch prípadoch by to mala byť už len formalita.

Pľučšenko patrí medzi elitných krasokorčuliarov za posledných 15 rokov, ale jeho účasť v Soči bola spochybnená zranením a druhým miestom na národnom šampionáte. Po minuloročnej operácii chrbta sa predstavil v súťaži len na jedinom podujatí v Lotyšsku.

Nádeje trojnásobného majstra sveta zopakovať olympijské prvenstvo z Turína už boli takmer na bode mrazu, keď v decembri na domácom šampionáte prekvapujúco nestačil na 18-ročného Maxima Kovtuna. Ten ale nemá až také skúsenosti a v januári skončil na ME až na 5. mieste.
.

https://www.youtube.com/watch?v=wcltQcaoC-sMOSKVA/SITA, TASR - doplnené

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.