Šport

Toto je opäť najrýchlejšia žena planéty

Jamajská reprezentantka v behu na 100 m Shelly-Ann Fraser-Pryceová.
Zdroj: TASR

Na Jamajku tak putuje zo 100 m druhé zlato zásluhou Shelly-Ann Fraser-Pryceová a v národnom rekorde.

Po triumfe svojho krajana Usaina Bolta si prívlastok najrýchlejšej na planéte vyslúžila na MS v atlétov v Pekingu Jamajčanka Shelly-Ann Fraser-Pryceová.

S obhajobou titulu problém nemala, finišovala časom 10,76 pred Holanďankou Dafne Schippersovou v národnom rekorde 10,81 a Američankou Tori Bowieovou 10,86.


Dvakrát zlatá na olympijskej stovke Fraser-Pryceová, teraz už trojnásobná víťazka na MS v behu na 100 m, na svetových šampionátoch nazbierala dosiaľ šesť zlatých medailí.

Zlatá Jamajčanka vždy prekvapí niečím novým, teraz s originálnym účesom a farbou dlhých vlasov, vo výkonoch sa však stabilizovala tak, že na ňu nikto nestačí. Zo semifinále postúpila z prvej priečky s časom 10,82, za ňou Schippersová s 10,83 a Bowieová s 10,87 a presne takéto poradie sa zopakovalo aj vo finále. Holanďanka Schippersová sa na Jamajčanku aj tlačila, asi preto, že sa Fraser-Pryceová už oddávala radosti na šachovnici.

"Predpokladala som, že zabehnem výkon okolo 10,60 a verím, že v najbližších pretekoch takýto čas aj dosiahnem, naň som sa aj dosť nadrela v tréningoch. Takúto cestu som si zvolila s cieľom byť vždy najlepšia."

Holanďanka Schippersová, bývalá viacbojárka, sa radovala rovnako ako Jamajčanka. "Byť druhá a v národnom rekorde je krásne. V semifinále som bola trocha nervózna a keď som sa dostala do finále, už som si len hovorila, že všetko je možné. Podľa mňa, mám na to, aby som získala medailu aj na dvojstovke."

Finálové výsledky ženy 100 m:

1. Shelly-Ann Fraser-Pryceová (Jam.) 10,76
2. Dafne Schippersová (Hol.) 10,81
3. Tori Bowieová (USA) 10,86
4. Veronica Campbell-Brownová (Jam.) 10,91
5. Michelle-Lee Ahyeová 10,98
6. Kelly-Ann Baptisteová (obe trin. a Tob.) 11,01
7. Natasha Morrisonová (Jam.) 11,02
8. Blessing Okagbareová (Nig.) 11,02

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.