MS: Hrašnová v Pekingu nepostúpila z kvalifikácie

Kladivárka Martina Hrašnová na 1. Európskych hrách v Baku.
Zdroj: TASR

Celkove skončila až na 16. mieste.

V kvalifikácii kladivárok zlyhala na MS v Pekingu kladivárka Martina Hrašnová. Hodila len 68,80, celkove skončila až na 16. mieste a vyvolala značné sklamanie v slovenskej výprave.
Hrašnová, štvrtá vo svetových sezónnych tabuľkách (74,27), nastúpila v kvalifikačnej B-skupine a poznala, koľko bude treba na postup. Až šesť žien z áčka prekonalo 70 m a žiadalo sa túto hranicu prekonať, limit na priamy postup 72,50 bol pri súčasnej forme pre slovenskú rekordérku príliš vzdialený. Hrašnová po zdravotných problémoch pred MS, keď výkonmi klesla a technika ju neposlúchala, sa snažila o základný cieľ, postup do finále, zabojovať. Po sérii 68,80 -67,28 - 67,63 jej však najdlhší pokus 68,80 na finálovú účasť nestačil a skončila celkove na 16. mieste z 31 štartujúcich. Vo svojom piatom štarte na MS sa štvrtýkrát neprepracovala do finále a zmarila si príležitosť priblížiť sa ku stropu svojej kariéry, bronzu na MS'2009 v Berlíne.

Martina Hrašnová si jarnú formu v Pekingu neoživila a doplatila na krízu, ktorá ju pred MS postihla. "Vedela som, že mi treba kvalitný hod, no kŕčovitosti som sa nezbavila. Odvaha nechýbala, popri nej som však cítila aj neistotu. Kruh bol drsnejší, príliš mi nevyhovoval, no nemôžem sa vyhovárať. Atmosféra mi dopriala, aj s mojimi fanúšikmi."

Už v predstihu ohlasuje Martina Hrašnová zmeny. "Neustále sa učím, viem o chybách, v príprave nastanú budúcu sezónu zmeny. Táto mi nevyšla, mala som si viac oddýchnuť, únavu som zo seba nevyhnala. Silovú prípravu som ideálne nezvládla, chyby sa nabaľovali, aj koordinácia narušila. Cieľ je pre mňa jasný, olympijské Rio, tam by som chcela, aby mi to lietalo."

Do finále priamo so splneným limitom postúpili štyri, s výkonom ďalších osem, najslabší sa spájal s Bieloruskou Sobalevovou so 69,86, Hrašnovej na finálovú účasť chýbalo 106 cm.

Výsledky kvalifikácie


Ženy


Kladivo, skupina B: 1. Žang Wensiu (Čína) 72,92, 2. Marghievová (Mold.) 72,29, 3. Campbellová (USA) 72,06, ...7. Martina Hrašnová (SR) 68,80

Celkové poradie kvalifikácie: 1. Wlodarczyková (Poľ.) 75,01, 2. Tavernierová (Fr.) 74,39, 3. Wang Žen (Čína) 73,06, ...16. Martina Hrašnová (SR) 68,80
PEKING/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti