UEFA pokutovala Spartak za nevhodné správanie sa fanúšikov

Spartak Trnava.
Spartak Trnava. Zdroj: TASR

Klub musí zaplatiť pokutu vo výške 60 000 eur, navyše UEFA mu zavrela štadión na jeden pohárový duel.

Európska futbalová únia (UEFA) potrestala Spartak Trnava za nevhodné správanie sa jeho fanúšikov v domácej odvete 3. predkola tohtosezónnej edície Európskej ligy proti PAOK-u Solún.

Podľa štvrtkového vydania denníka Šport musí klub zaplatiť pokutu vo výške 60.000 eur, navyše UEFA mu zavrela štadión na jeden pohárový duel. Spartak vypadol s PAOK-om po výsledkoch 0:1 a 1:1.

"Bílí andeli" prechádzajú náročným obdobím, hoci nedávno otvorili moderný štadión City arénu. Podľa mediálnych špekulácií má od tímu odísť tréner Juraj Jarábek a v pozícii generálneho manažéra by nemal ďalej pokračovať Viktor Blažek. Nielen tieto problémy však v súčasnosti Spartak sužujú. Za klubom nestoja ani fanúšikovia, ktorí sa rozhodli bojkotovať utorňajšie derby so Slovanom Bratislava (0:2). 

"Máme široké fanúšikovské zázemie, čo je super. Je určite príjemné, keď pripravia pútavé choreo a skutočne sú tým povestným dvanástym hráčom. Mužstvo vtedy cíti podporu. Na druhej strane je neprijateľné, aby klub neustále platil pokuty za ich správanie. Za pohárovú odvetu s PAOK-om Solún musíme zaplatiť takmer 60.000 eur a UEFA nám zatvorila štadión na jeden zápas," povedal pre Šport jeden z majiteľov trnavského klubu Vladimír Poór.

TRNAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.