Halepovej vyšiel pozitívny test na doping a má dištanc. Tenistka vedomé užitie látky poprela

Halepovej vyšiel pozitívny test na doping a má dištanc. Tenistka vedomé užitie látky poprela
Simona Halepová. Zdroj: TASR

Rumunská tenistka Simona Halepová mala pozitívny dopingový test. V A-vzorke odobratej na US Open jej našli stopy po roxadustate (FG-4592), teda zakázanej látke, ktorá stimuluje produkciu červených krviniek a používa sa pri liečbe obličiek. Jednotka pre tenisovú integritu (ITIA) jej v piatok pozastavila športovú činnosť.

ITIA v tlačovej správe potvrdila, že bývalú svetovú jednotku provizórne suspendovala na základe článku 7.12.1 tenisového antidopingového programu (TADP). Taktiež 31-ročnej Rumunke poslala predbežné oznámenie o pozitívnej vzorke už 7. októbra. Počas provizórnej suspendácie nemôže hráčka súťažiť, ani navštevovať žiadne tenisové podujatia.

Dvojnásobná grandslamová šampiónka vedomé užitie zakázanej látky poprela. "Ide o jeden z najväčších šokov v mojom živote," zareagovala na Twitteri a pokračovala "počas kariéry som nikdy nepodvádzala, ani mi taká myšlienka nikdy nenapadla, keďže je to v absolútnom protiklade s hodnotami, ktoré vyznávam. Budem bojovať až do konca, aby som očistila svoje meno a dokázala, že som nikdy neužila zakázanú substanciu. Verím, že pravda vyjde na povrch." 

Prečítajte si tiež:

Halepová štartovala na tohtoročnom US Open ako siedma nasadená hráčka. Vypadla už v prvom kole dvojhry, keď nečakane prehrala s 20-ročnou Ukrajinkou Dariou Snigurovou. Jej maximom v New Yorku je semifinále z roku 2015.

Najväčšie úspechy si pamätá spred štyroch, respektíve troch rokov, keď v 2018 vyhrala Roland Garros a o rok neskôr triumfovala vo Wimbledone. Momentálne jej patrí deviate miesto v singlovom rebríčku WTA. Iba nedávno oznámila, že si dáva pauzu po operácii nosa, ktorou sa rozhodla riešiť dlhotrvajúce problémy s dýchaním, informovala agentúra AP.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti